Вівторок, 10 Вересня, 2024

Діджиталізація  у Тернополі: як розвивається місто?

В Україні продовжує активно розвиватися цифрова галузь. Одними із найновіших здобутків є портал і додаток “Дія”. Він пришвидшує розвиток нашої держави, роблячи при цьому зручнішими найважливіші сфери нашого життя. Далі на ternopil-future.

Процес діджиталізації охопив територію всієї України. Але розвиток цифрової галузі тут відбувається нерівномірно. У деяких містах люди лише починають привикати, що все необхідне тепер знаходиться у онлайн-ресурсах, і це, насправді є досить зручно. А як щодо Тернополя, чи достатньо там розвинена цифрова галузь? Пропонуємо це питання розглянути більш детальніше. 

Які сфери життя охопила діджиталізація?

Діджиталізацією називають процес передеведення інформації в усіх її видах у цифровий формат, який є зрозумілим сучасним гаджетам. Цей термін є загальним, ним найчастіше позначають цифрову трансформацію суспільства й економіки. Що цікаво, слово “діджитал” вже декілька років у всіх на вустах. 

Діджиталізація охопила всі сфери людського життя в Україні. Відносно недавно цей процес розпочався й у Тернополі. Загалом, для нашої держави таке явище як цифрова економіка є новою моделлю розвитку.  17 січня 2018 року уряд ухвалив “Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки”. Основними напрямками його є розвиток цифрової інфраструктури. Тобто, забезпечення усієї території країни швидкісним інтернетом; цифровізація освітнього процесу тощо. За цей час діджиталізація охопила всі верстви сучасного суспільства. Кожного дня вона покращує й полегшує процес керування економікою, бізнесом і державою. 

Активним цей процес є у Тернополі. Він охопив усі можливі сфери життя: медицину, банківську справу, економіку, освіту, маркетинг, ресторанний бізнес. Тобто те, з чим ми маємо справу кожного дня. 

Що стало доступним з розвитком цифрової галузі тернополянам?

Одним із найпомітніших явищ діджиталізації у Тернополі є переведення всіх важливих даних у цифрову форму та створення до них відкритого доступу. Перевага такого процесу в тому, що кожен  бажаючий може детальніше ознайомитися з цією інформацією на електронних сервісах. 

Одним із найпопулярніших ресурсів Тернополя є офіційний сайт Тернопільської міської ради. Тут зібрана інформація, що стосується освіти, медицини, й навіть паркування авто. Загалом, це буде корисно не тільки для мешканців міста, але й для тих, хто відвідує його вперше. Варто звернути увагу на вкладку “Е-сервіси”. Тут представлені інтерактивні карти розміщення захисних споруд в місті, економіко-планувальні зони, колонки-качалки з питною водою, спортивні майданчики тощо. Також можна подати онлайн-заявки або форми, повідомити про корупцію та інше. Кожного дня на сайті Тернопільської міської ради тернополян повідомляють про актуальні події, заходи, що відбуватимуться у місті. 

Сайт Тернопільської міської ради

У 2020 році при Тернопільській міській раді розпочав працювати Відділ діджиталізації та програмування. Його очолив Андрій Андрієшин. За свою мету він ставив активне впровадження інновації у сфери діджиталізації й впровадження інноваційних сервісів, які б зробити процес отримання послуг простішими. 

Ще одна електронна система, що була запроваджена однією із перших у Тернополі – Prozorro. Це новітня система публічних закупівель, де державні або комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю товарів, робіт і послуг. Представники бізнесу тут змагаються на торгах за можливість стати постачальником держави. 

Цифрова галузь в освітньому процесі

Діджиталізація охопила всі сфери людського життя у Тернополі. Це стосується й освітнього процесу. Навчання є важливою складовою в житті кожного громадянина України. Тому аби цей процес був цікавішим і легшим, уряд вирішив запровадити деякі зміни.  Дуже багато освітніх закладів перейшли на дистанційний режим навчання через пандемію коронавірусу. Звісно, що це змусило переглянути якість надання освітніх послуг, а також засоби, які використовують у навчанні. 

З’явилося чимало нових ресурсів, які викладачі охоче застововували й продовжують застосовувати у своїй роботі надалі. Ще кілька років тому ніхто не мав уявлення, що таке дистанційна освіта, проте зараз кожен вчитель у Тернополі добре володіє цією інформацією, а разом із тим, усіма необхідними гаджетами. 

Тернополяни вже кілька років поспіль можуть зареєструвати дитину до дитячого садочку, школи або спортивного гуртка не виходячи з будинку. Колись, ця процедура була дуже клопіткою й довгою. Та завдяки розвитку цифрової галузі в місті, мешканці нашого міста вже можуть зекономити чимало часу. 

Як трансформувалася медицина?

Діджиталізація не оминула й медицину. За час пандемії було розроблено чимало корисних електронних ресурсів, які медики продовжують використовувати надалі. Так, зросла популярність усіляких e-health додатків і телемедицини. 

На Тернопільщині є дуже популярним додаток Helsi. Це спеціальна медична інформаційна система. Вона автоматизує роботу закладів охорони здоров’я, лікарів, лабораторій, ведення медичних карток тощо. 

У цій системі знаходиться вся важлива інформація про пацієнта. Також перевагою є зручне ведення історії хвороби, зрозумілий кабінет, можливість легко і швидко віднайти свого лікаря, записатися на прийом у режимі on-line, отримати доступ до своєї медичної картки та багато іншого. Це, насправді, дуже пришвидшує робочий процес, робить його більш зручним і зрозумілішим не тільки для лікарів і медичних установ, але й для звичайних громадян. 

У своїй роботі медичні установи Тернополя часто використовують і різноманітні соціальні мережі, наприклад Instagram, Facebook та багато інших. Там розміщують корисну інформацію для мешканців міста, наприклад, що робити при тій чи іншій захворюваності, куди звертатися за допомогою тощо. 

Діджиталізація і бізнес

Бізнес і виробництво діджиталізація охопила ще на початку розвитку цього процесу. У Тернополі зросла тенденція працювати віддалено. Щоправда, це ще не так розвинено, як у Києві, Львові чи Харкові. Віддалена робота набула популярності через карантині обмеження та війну. Для багатьох такі програми як ZOOM, Skype, Webex стали основними інструментами в роботі. Віртуальні конференції допомагали підтримувати між колегами зв’язок, становили альтернативу бізнес-зустрічам. Це ж стосується великого і малого бізнесу.

Доставка їжі вже давно користується шаленою популярністю у Тернополі. Тому майже усім місцевим закладам харчування притаманна ця функція. Популярними залишаються Korzyna і Glovo. Їх основна мета- доставити їжу, продукти, ліки за лічені хвилини додому або на робоче місце. Це є одним із найзручніших ресурсів, адже круто економить час. Служби доставок набувають дедалі більшої популярності в Тернополі. Особливо мали попит у той час, коли в Україні вирувала пандемія коронавірусу. Так, як посидіти у закладах було неможливо, малий бізнес активно впроваджував службу доставок. Проте після пандемії ситуація не змінилася. Тернополяни й надалі продовжують користуватися цією функцією. 

Корисні ресурси для тернополян 

Діджиталізація зачепила всі сфери людського життя. Щоб бути в курсі усіх місцевих новин, заходів і подій, було створено чимало корисних ресурсів. Одним із найпопулярніших є MoeMisto. Його перевагою є те, що там публікується вся актуальна інформація не тільки з Тернополя, а взагалі будь-якого великого міста України. Там можна переглянути календар актуальних подій на ту чи іншу дату. Ресурс дає цікаву підбірку актуальних концертів, кінопоказів, вистав у театрі тощо. Тим, хто у Тернополі вперше, варто переглянути вкладку “відпочинок”. Загалом, цей сайт буде корисним не тільки гостям міста, але й тим, хто там проживає. Для багатьох Тернопіль, на перший погляд, нічим не виділяється, тут, здається, нічого цікавого не відбувається. Проте це не так.

Додатки для громадського транспорту є ще одним хорошим нововведенням у Тернополі. Тепер не потрібно поспішати на зупинку, щоб встигнути на свій автобус. Достатньо лише зайти у програму й переглянути, де знаходиться той чи інший транспорт, коли він приїде на потрібне місце. Відомим таким ресурсом тут  є “Транспорт Тернополя:онлайн карта”. 

Нововведення стосуються й оплати проїзду в громадському транспорті. Тепер у Тернополі діє лише безготівковий проїзд. Оплату здійснюють  банківською карткою або ж завдяки спеціальному “Проїзному квитку”, що продається у місцевих магазинах і кіосках.

Можна сказати, що розвиток цифрової галузі у Тернополі є досить непоганим. Діджиталізація послуг, як і держави вже допомогли мільйонам людей. Зокрема, під час пандемії, дозволяли бізнесу продовжувати свою діяльність, а людям-працювати не виходячи з дому. А ще, електронні ресурси допомагають зекономити час. Тому вплив діджиталізації на розвиток нашого міста можна вважати позитивним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.