Понеділок, 17 Червня, 2024

Через 10 років в Тернополі можуть зникнути всі маршрутки

В 2030 році в Тернополі суттєво зміниться система громадського транспорту. Про ці перспективи розповів Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час конференції Global e-Mobility Forum. Повідомляє «Ternopil-future».

В уряді затвердили Національну транспортну стратегію, яка передбачає, що до 2030 року в українських містах, в тому числі й в Тернополі увесь громадський транспорт мають замінити на електричний.

До того часу влада міст має подбати про розвиток відповідної інфраструктури.

Владислав Криклій наголосив, що його відомство підтримує перехід міст на екологічний вид транспорту такий як електромобілі та електробуси.

Зокрема, передбачається, що міста повністю замінять свій транспорт на електричний до 2030 року. Однак, для його функціонування потрібно створити зарядну інфраструктуру.

Щоб втілити плани в життя, міністерство інфраструктури проводить переговори з міжнародними фінансовими організаціями. Як тільки знайдуться кошти, приступлять до реалізації частини Національної стратегії під назвою «Міський громадський транспорт України ІІ». Саме під час цього етапу передбачається заміна транспорту на екологічний.

Варто додати, що в Тернополі не так давно розпочали транспорту реформу. В березні цього року комунальне підприємство «Тернопільелектротранс» закупило 20 автобусів «МАЗ 206», які курсують вулицями міста.

Закуплені автобуси повністю відповідають стандарту Євро-5, а також обладнані двигунами внутрішнього згоряння, що є екологічно безпечним. Новий громадський транспорт є низькопідлоговим та закуплений за кошти Тернопільської міської ради.

Так, частину автобусів випустили на маршрут № 35, інша частина обслуговує маршрут № 21. В планах міської ради перевести поступово громадський транспорт на двозмінний режим роботи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.