Понеділок, 17 Червня, 2024

Електросамокат став популярним видом транспорту серед тернополян

Останнім часом в Тернополі чималої популярності набув новий вид транспорту – електросамокат. До масового використання  цього засобу пересування тернополянами, як і більшістю жителів інших міст України, призвели наслідки локдауну та обмеження руху громадського транспорту у 2020 р. На сьогодні в Тернополі функціонує чотири фірми, які пропонують прокат електросамокатів. Далі на ternopil-future.

Попри те, що на вулиці вже середина осені, охочих скористатися сучасним електротранспортом не меншає. Для багатьох жителів міста цей засіб пересування став не лише інструментом розваг, а й повноцінною заміною громадського транспорту чи власного авто. Можна помітити, що віковий діапазон користувачів електросамокатами не обмежується лише молоддю, його використовують люди різних вікових груп.

Вся зручність у користуванні електросамокатом полягає в можливості вільного пересування по різних місцевостях, які є важкодоступними для інших видів транспорту. Ще однією перевагою являється легкість у використанні та економність. Не менш важливою є екологічність даного транспорту, оскільки він працює на електриці і в силу цього не забруднює довкілля.

Поруч з перевагами є й певні недоліки. На такому транспорті долати довгі відстані не варіант, так як в будь-який момент може закінчитися заряд двигуна. Вагому роль відіграє і погода, адже використовувати електросамокат в дощову, вітряну або ж снігову погоду не зовсім зручно.

Водночас із зростанням попиту на зручний гаджет для пересування, все частіше постає питання про врегулювання руху на такому виді транспорту. На сьогодні в законодавстві України все ще немає чіткого визначення для цього транспорту. Та все ж законопроект, який мав би запровадити правове врегулювання для учасників дорожнього руху нової категорії – існує. Його ухвалили 9 вересня 2020 року в першому читанні,  однак  робота над ним все ще триває. Відповідно до законопроекту № 3023 електросамокат та інші види електротранспорту (сігвеї, гіроборди, гіроскутери, електроскутери) визначаються як легкий персональний транспорт вагою до 50 кг, який призначений для перевезення людини. Із прийняттям цього законопроекту з’явиться нова категорія учасників дорожнього руху з відповідними правилами для їхнього пересування.

Таким чином, впродовж другого року епідеміологічних обмежень можемо спостерігати, як швидко електросамокат набрав популярності серед людей різних вікових категорій. Маючи явні переваги над громадським транспортом, цей зручним та сучасний гаджет все більше входить у повсякденний вжиток тернополян.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.