Неділя, 23 Червня, 2024

Як з’явився Starlink у Тернополі?

Компанія SpaceX, як і її власник – Ілон Маск, давно вже заявила про себе у всьому світі. Висловлювання бізнесмена створюють суперечки та нескінченні розмови щодо його особистості, а компанія Ілона не припиняє дивувати все новими винаходами та задумами. Справи фірми то йдуть вгору, то працівникам доводиться вчитись на своїх помилках, але одне є незмінним – це постійний рух вперед. Черговою сенсацією стала супутникова система Starlink, яка успішно себе проявила та стала забаганкою чи не більшості людей на планеті. Україна змогла здобути для себе ці станції, а все заради безпеки українців та перемоги країни, пише сайт ternopil-future.com.ua.

Що таке Starlink?

Starlink – це супутникова система, яку розробила компанія американського бізнесмена, винахідника та інженера Ілона Маска. Компанія SpaceX почала працювати над цим проєктом ще у 2015 році, а вже у 2018 році система пройшла перші випробування. Головна перевага цього винаходу полягає в тому, що термінал забезпечує доступ до інтернету в будь-якому куточку планети. Саме тому у 2020 році успішно стартували продажі Starlink й вона стала надзвичайно популярною та бажаною. На початку 2022 року на орбіті було вже 2 тисячі супутників, які й забезпечують доступ до швидкісного інтернету в будь-якій точці планети Земля, а до 2027 року компанія планує збільшити кількість супутників до 42 тисяч. Попри усі переваги, перешкодою на шляху супутникових систем нерідко стають геомагнітні бурі. Так само й розробка Ілона Маска стає на заваді природі, адже супутники компанії є найяскравішими об’єктами в небі, що перешкоджає астрономічним спостереженням.

Технічні характеристики

Супутники Starlink важать 295 кілограмів кожен та перебувають на відстані від 328 до 614 кілометрів над поверхнею Землі, що вважається низькою висотою. Саме там вони рухаються з шаленою швидкістю 27000 км/год та виконують свої функції. Супутник має чотири антени, сонячну батарею, двигуни та датчик орієнтування за зірками. За допомогою своїх двигунів супутник може обирати орбіту, а система стеження Міністерства оборони США забезпечує безпеку переміщень. 

Starlink розвиває швидкість завантаження мережі до 160 Мбіт/с, що, за словами компанії, не є крайньою межею. А скористатися перевагами супутникової системи можна за допомогою наземних станцій. Вони підключаються до супутників, які передають сигнал до користувача. Цей зв’язок утворюється за допомогою Ка-антен через радіодіапазони з частотою 12 ГГц. Перевагою такої системи є, звичайно ж, швидкість. Ну а завдання під’єднати Starlink не з легких, бо, щоб купити необхідне обладнання, доведеться витерпіти довжелезну чергу з охочих насолоджуватись цим же інтернетом.

Поява на Тернопільщині

26 лютого міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернувся у своєму дописі в твіттері до американського підприємця та винахідника Ілона Маска. А просив він про вкрай необхідні станції супутникового інтернету Starlink. Тоді міністр наголошував на тому, що поки бізнесмен досягає неймовірних висот буквально космічного масштабу, Україна потребує невеликих зусиль з його сторони, які допоможуть українцям під час війни. І це спрацювало, адже вже 28 лютого на українські землі прибула перша партія цих терміналів. Станціям відразу ж знайшлось застосування, адже їх потребувало безліч міст. Тоді ж свій перший Starlink отримала й Тернопільська область.

21 березня 2022 року Тернопіль отримав перший комплект обладнання супутникового інтернету Starlink, а вже 28 березня в місто надійшли ще три тарілки цього комплексу. Термінали були вкрай необхідною подушкою безпеки, на чому наголошувала влада міста.

Першим повідомив радісну новину тоді ще голова Тернопільської обласної державної адміністрації – Володимир Труш. Чоловік наголосив, що ці станції слугуватимуть резервом в критичних ситуаціях, тому обладнання випробували й взялись розподіляти. Пріоритет на право отримати термінал здобули військові, Національна поліція та рятувальники, адже без них неможливо ефективно керувати містом. Самі станції виявились мобільними та швидкими, адже розгорнути їх можна за п’ять хвилин. Вони забезпечують ідеальну якість інтернету, а дію Starlink можна розподіляти в різній кількості. Володимир Труш також відзначив, що це великий подарунок для України, адже черги за цими станціями величезні і за інших обставин довелось би довго чекати.

Не стримав захоплення й тодішній радник голови ОДА з питань цифрової трансформації – Олександр Терещенко. Чоловік відмітив зручність та простоту у використанні станції, яка працює від 220 вольтів, автоматично налаштовується та знаходить супутник. А от міський голова Сергій Надал наголосив на необхідності такого обладнання для області й для перемоги країни. Владою міста також було оголошено, що станції супутникового інтернету використовуватимуться лише в критичних ситуаціях, коли відключатимуть світло чи будуть проблеми з мережею.

Окремою партією надійшли станції Starlink для тернопільських лікарень. Саме медичні заклади були одними з тих, кому б першочергово знадобились термінали. Завдяки цьому лікарні стали безпечним місцем, навіть коли ставались непередбачувані обставини, а персонал спокійно міг зосередитись на своїй роботі. Вдалось отримати станцію супутникового інтернету Starlink й Західноукраїнському національному університету, за що виш подякував Міністерству освіти і науки України та Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника. Ну а підтримував стабільну роботу айтівців тернопільський офіс компанії SoftServe, який восени 2022 року запрацював у місті. Фірма забезпечила працівників станцією Starlink та безперебійним живленням.

Ініціативи тернополян

Тернопільщина може пишатись не лише наявністю терміналів Starlink, але й свідомістю своїх мешканців. Так, тернополяни не лише щиро дякують за допомогу, але й з радістю допомагають іншим. 

Жителі Тернопільської області від початку повномасштабної війни активно працюють на перемогу України. А відколи почули про ефективність станції від Ілона Маска, то вирішили, що нашим військовим вкрай необхідне таке обладнання. Марафон благодійності залучив багато міст, установ та навчальних закладів Тернопілля, які, не змовляючись, купували Starlink для військових.

З 2014 року працює у Збаражі “Штаб національного спротиву Збаразького району”. Організація не втомлюється щоразу допомагати країні та ЗСУ. Так, у січні 2023 року волонтери об’єднали навколо себе небайдужих та купили термінал Starlink для військових. До ініціативи долучились співробітники Збаразького відділення поліції, які зібрали 20 тисяч гривень, завдяки чому і вдалось придбати необхідне обладнання. А волонтер Володимир Голоднюк каже, що від початку повномасштабної війни їхня організація витратила на допомогу армії близько 16 мільйонів гривень.

Не відстає від здобутків дорослих благодійників й тернопільська молодь. Так, станцію супутникового інтернету для потреб військових купив Чортківський ліцей №7, учні якого з радістю долучились до ініціативи. Ну а Бучач заради благородної мети організував ряд благодійних подій під назвою “Єднаймось заради Перемоги”. За зібрані кошти містянам також вдалось придбати Starlink. Встигає за жителями області й керівництво Тернополя. Тернопільська міська рада передала військовим 10 комплектів цього ж обладнання, яке стало частиною регулярної допомоги військовим частинам, які роблять відповідні звернення.

Ну а доповненням до усіх переданих терміналів є винахід тернопільської компанії Ellek, яка взялась виготовляти електробайки. Попри всі переваги, їх особливістю є батареї, до яких можна підключати Starlink, який буде працювати на цьому заряді майже місяць. Байки є вдалим додатком до станції й вже використовуються багатьма військовими.

Starlink не лише знадобився Тернополю, але й містяни вирішили, що це корисна річ для військових й взялись об’єднуватись заради перемоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.