Вівторок, 10 Вересня, 2024

Тернопільщина – столиця дронів?

Тернопіль – обласний центр, але в той же час провінційне місто без значних промислових потужностей. Більшість підприємств завдяки яким місто і росло в останні десятиліття ХХ ст. зараз закриті або ж випускають продукцію, яку складно назвати новаторською, унікальною. В той же час місто не планує «пасти останнім» і робить спроби зайняти своє місце на ринку України. Одна з «фішок» міста, які можуть спрацювати – це індустріальні парки.

В області їх існує декілька. Найбільш перспективним є Ланівецький. Адже там планують випускати дрони. І вже зараз в нашій області сформували найбільший в Європі флот дронів-оприскувачів. Детальніше про Тернопіль і дрони – інструменти, механізми найближчого майбутнього розповість сайт ternopil-future.

Як повідомляє видання Український промисловий портал, Тернопільщина завдяки родючим грунтам, має перспективу до залучення сучасної техніки, яка могла б обробляти ці грунти.

Флот дронів у Тернополі

На даний час в нашій області сформовано найбільший на континенті флот, що складається з дронів-обприскувачів. Він нараховуватиме 118 дронів, які об’єднуються у 59 бригад і в принципі можуть обробити близько 500 тис. гектарів землі в наступному сезоні. Такі дані зазначені на сайті головного експлуататора безпілотників компанії Drone. В даний час компанія постачає дрони-обприскувачі бренду XAG. Мова йде про 100 дронів. Планується, що вони будуть готові протягом кількох місяців. Компанія також заявила, що почала працювати 3 роки назад. В цей час об’єм ринку був незначним. І вона в цей час продавала не більше 2 дронів. А зараз вже сотня. Тобто це говорить, що ринок використання таких сучасних пристроїв росте. А отже зростатиме кількість компаній, які будуть обслуговувати дрони і надаватимуть послуги аграрним компаніям.

В даний час завдяки наявності перспективного аграрного сектору, зростанню світових цін на аграрну продукцію, зростанню попиту аграріїв на цей вид послуг та прагненню влади країни оцифрувати країну наша держава значно випереджає інші країни світу за впровадженням дронів-оприскувачів. Відповідно минулорічні лідери: Бразилія, Таїланд, В’єтнам залишились позаду. Вплив на попит на дані послуги мала й зростання цін на ці послуги в часи посівної та збору врожаю. А також висока конкурентність даної продукції в порівнянні з традиційними засобами обробітку землі, обприскування посівів, збору врожаю. Допомогло зростанню ринку затяжні дощі, коли в поля було складно заїхати традиційною колісною технікою. Інше питання економія. Вона теж є важливою для агрокомпаній.

Дрони і Ланівці

До речі Тернопільщина вже зробила перший крок до використання дронів в сільському господарстві. Зокрема, в Ланівцях в створеному індустріальному парку (він на стадії запуску) планують налагодити виробництво та експлуатацію безпілотників, які планують використовувати сільському, лісовому та водно-болотному господарстві.

Отже, Тернопільщина має потенціал для виготовлення і використання дронів в перш за все в сільському господарстві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.