Вівторок, 18 Червня, 2024

На ремонт ратуші на Тернопіллі надали 10 мільйонів гривень

У рамках програми президента України «Велика реставрація» реставруватимуть ратушу і місті Бережани, що на Тернопільщині. На перший етап виділили 10 мільйонів гривень. Далі на ternopil-future.

Відомо, що до складу державного історико-архітектурного заповідника «Бережани» входить шість пам’яток культурної спадщини. 2 з цих пам’яток мають національне значення. Цьогоріч на їх ремонти вже надали кошти. 

Про які об’єкти йдеться?

Першим об’єктом є ратуша у Бережанах, датована 19 століттям. На цьому місці тепер розміщені музей книги, краєзнавчий музей, музей бережанського гімназиста і письменника Богдана Лепкого, музей історії церкви і сакрального мистецтва. Це приміщення не один рік потребує ремонту. 10 мільйонів, як виділили з програми «Велике будівництво», спрямують на поновлення порталів, старовинного флігеля і в’їзних арок у внутрішньому дворику, оновлення фасаду, заміну даху, дверей, водостічної системи і вікон.

А другим об’єктом є адміністративний будинок «Рідна школа». У нього власна довга історія. На початку 20 століття будівлю придбало Українське педагогічне товариство «Рідна школа». Воно слугувало канцелярією «Рідної школи». Згодом на цьому місці відкрили чотирикласну школу.

Фото – Тернопільська обласна державна адміністрація

Тепер у цьому приміщенні вчаться учні початкової ланки Бережанської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів. Цьогоріч на ремонт приміщення мають виділити 1 мільйон гривень. Також наступного року планується реставрувати замок у Бережанах.

Зазначимо, що нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики України оприлюднило список пам’яток архітектури Тернопільщини, які потрапили до проєкту «Велика реставрація». Туди входить понад 10 об’єктів з Тернопільщини. Спершу відремонтують Чортківський і Збаразький замки. У Чортківському ліквідовувати муть аварійний стан і встановлюватимуть консерваційний дах. А у Збаразькому – проводитимуть реставрацію перехідного мосту та ескарпових стін і капітальний ремонт.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.