Тернополяни для того, щоб подорожувати закордон, змушені їхати до Львова чи Києва, адже це найближчі міста, де знаходяться аеропорти. В той же час Тернопільський аеропорт давно знаходиться у недіючому стані. Хоча, чиновники чимало разів заявляли про початок його реконструкції та відновлення. Повідомляє «Ternopil-future».
Хто буде відновлювати Тернопільський аеропорт
І ось зараз один з кандидатів на посаду міського голови Ігор Сцібайло заявив, що у випадку його обрання візьметься за відновлення роботи аеропорту, оскільки хоче, щоб тернополяни мали можливість доступніше подорожувати закордон.
На думку Ігора Сцібайла, головною ознакою європізації міста є те, що його жителі можуть безперешкодно дістатися до кожного куточку Європи. Тому, кандидат у депутати вважає, що потрібно відновлювати аеропорт та залучати до міста дешеві авіалінії.
Також це б стало чудовою можливістю для тернополян, які працюють закордоном, частіше приїжджати додому та відвідувати свою родину. Подібна система останні роки успішно працює в європейських країнах. Так, з Німеччини чи Польщі можна за 10-15 євро дістатися до будь-якої столиці Європи.
Не забув Ігор Сцібайло і про транспортну систему міста, яку він також вважає недосконалою. Вона має стати доступною для кожного тернополянина. Місто має розвивати не лише громадський транспорт, але й зовнішній та навіть міжнародний.
Тернопіль потребує умов і для розвитку велотранспорту. Кандидат у мери обіцяє з’єднати велодоріжками все місто.
Відновлення роботи аеропорту в 2016 році
Ще в 2016 році аеропорт отримав ліцензію на роботу та нарешті можливість відновити авіарейси. В Тернопільській обласній раді гучно заявляли, що аеропорт отримав ліцензію на перший рік роботи. Як стверджували політики саме з того часу він мав би повноцінно відновити роботу.
Керівник обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний тоді заявляв, що комісія таки дозволила відновити аеропорт, незважаючи на його поганий стан, кілька десятків зауважень від комісії та спробам інших політиків зупинити процес відновлення летовища.
Однак, як бачимо і до сьогодні аеропорт повноцінно не працює. Його злітною смугою користувалися лише вищі чини держави – Президент, прем’єр-міністр та очільники міністерств. А про дешеві авіарейси з Тернополя доводиться лише мріяти.
Варто додати, що влітку цього року уряд взявся за відновлення роботи аеропортів в усій Україні. До списку летовищ, які мають почати працювати, увійшов і тернопільський аеропорт. Надіємось після врегулювання ситуації з корона вірусомвлада таки повернеться до відновлення роботи аеропортів.
Чи здійснюють регулярні авіарейси з Тернопільського аеропорту
Ще в 2011 році мер Тернополя Сергій Надал проводив перемовини з краківським аеропортом щодо можливості започаткування регулярних рейсів між двома містами. Насамперед мова йшла про авіарейс «Краків-Тернопіль». Обговорювалася також можливість і розширеного авіарейсу за такими напрямками як «Краків-Тернопіль-Київ» та «Тернопіль-Краків-Торонто».
Польську сторону надзвичайно зацікавило вигідне розташування аеропорту, адже поруч знаходиться залізнична гілка та траса А-4, яка веде до головних обласних центрів Західної України – Львова, Чернівців, Івано-Франківська та Рівного. Кракову були вигідні рейси, оскільки таким чином зріс би рейсовий збір.
Як наголошував в той час Сергій Надал, аеропорт міста розглядався як пункт прийому туристів, адже в Тернопільській області немає великих промислових підприємств, натомість є чимало туристичних пам’яток.
В 2011 році перемовини велися із лоукост-перевізником «Люфтганзою» щодо організації рейсу Краків-Тернопіль. Проте, далі розмов справа так і не пішла.
31 травня 2010 року аеропорт все ж таки запрацював після тривалого періоду простою. З тернопільського летовища запустили авіарейс «Тернопіль-Київ» (аеропорт Жуляни) та у зворотному напрямку. Проте, цей напрямок працював недовго. Наразі аеропорт приймає лише чартерні рейси.
Історія тернопільського аеропорту
Старожили пам’ятають часи, коли аеропорт успішно працював, а також був місцем роботи багатьох людей. Завдяки авіаперельотам можна було дістатися до найближчих Кременця чи Борщова, а також до Києва, Москви, Одеси чи Сімферополя.
Офіційно першим роком роботи аеропорту вважається 1947 рік. На теперішньому місті Тернопільський аеропорт знаходиться з 1960 року. Через дев’ять років провели реконструкцію аеровокзалу, згодом з 1985 року облаштували злітну полосу, стернові доріжки та перони.
В 1985 році в Тернополі з’явилася нова злітно-посадкова смуга та водночас розпочали використовувати приміщення теперішнього аеропорту. З того часу з Тернополя здійснювали повітряне сполучення з багатьма українськими містами. Рекордне збільшення пасажиропотоку за усі роки спостерігалося до початку 90-х років минулого століття. Однак, згодом відбулося поступове зменшення кількості рейсів та відповідно пасажирів.
В 2001 році Тернопільський аеропорт припинив свою повноцінну роботу. Ще протягом деякого часу з аеродрому здійснювалося декілька рейсів на тиждень. Проте, згодом і це припинилося.
В 2004 році аеропорт отримав статус міжнародного. Cьогодні Тернопільський аеропорт вважається комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу більше 164 тисяч квадратних метрів.
Чиновники постійно обіцяють відновити роботу аеропорту, однак на це потрібні чималі кошти. Зокрема, в планах збудувати в аеропорту вантажний термінал, що потребує залучення інвесторів. Проте, головним пріоритетом у розвитку є все таки розвиток міжнародного сполучення.
До 2023 року в рамках Державної цільової програми розвитку аеропортів мають виділити 170 мільйонів гривень на реконструкцію аеродромного комплексу, а на будівництво термінального комплексу – 25 мільйонів гривень.
Надіємось, що плани уряду щодо розвитку та оновлення аеропортів в українських містах втіляться в життя і тернополяни та жителі області зможуть бюджетно подорожувати європейськими містами.