Вівторок, 18 Червня, 2024

Тернопіль придбає 30 сучасних автобусів

Тернопіль – велике місто. Обласний центр. Тут проживає за офіційними даними більше 200 тис. людей. Плюс щодня в місто приїжджає ще декілька десятків тисяч для роботи, відпочинку, продажу товарів сільського господарства, медичних чи культурних потреб. А тому в міста, міської та обласної влади, постійно виникає питання, проблема: як перевезти всю цю масу людей? А зважаючи, що багато тернополян мають свої авто, то питання стоїть навіть так: як перевезти всіх людей, зважаючи на те, що дороги заповненні приватними транспортними засобами. Як допомогти тернополянам, які користуються громадським транспортом, а саме маршрутками, тролейбусами, автобусами швидко потрапити на роботу, додому і т.д. Рішень декілька. Одне з них – зменшення кількості транспорту в центрі міста, створення парковок, а не забудова будь-яких вільних ділянок, які ще залишились в центрі, ріст вартості паркування в центрі, а також заміна маршруток великими автобусами, електробусами, тролейбусами. Саме по цьому шляху пішла міська влада. І про це детальніше розповість ternopil-future.

Як повідомляє Т1, Тернопіль придбає 30 нових автобусів.

Історія розвитку транспорту міста

Тривалий час місто користувалось старими, радянськими автобусами марки ЛАЗ чи іншими, тролейбусами, які з року в рік ставали все більш жалюгідними, не мали кондиціонерів та інших зручностей. Також в місті, як і в будь-якому іншому українському, існувало засилля маршруток, які були доволі зручними, швидкими, але ніяк не розвивалися в плані сервісу. Далі місто розпочало поволі купувати нові транспортні засоби. Певний прорив стався в 2020 р. коли продали приміщення ресторану “Україна”, і, відповідно, місто спрямувало кошти на придбання транспорту. Тернопіль отримав 20 нових автобусів – низькопорогових, з двигунами внутрішнього згоряння, кондиціонерами, зручними сидіннями. Цей транспорт був спрямований по маршрутах на Східний, Аляску, Сонячний та інші віддалені тернопільські мікрорайони. Після цього було певне затишшя. Нового нічого не купувалося, а лише декларувалися такі наміри. В той же час відбувалося зростання вартості проїзду, поступово зникала можливість розплачуватися готівкою.

Транспорт зараз

Тепер місто вирішило купити 30 автобусів. Тернопільська міська рада оголосила, що на нові автобуси вже виділено 96 млн. грн. Кожен зможе перевозити не менше 65 пасажирів. Вони будуть теж низько підлоговими, матимуть довжину 10 м. Новий тернопільський транспорт відповідатиме стандарту екологічної безпеки не нижче EURO-5. Де будуть купувати автобуси, якої вони марки і коли вони з’являться в Тернополі невідомо, але зазначено, що куплять їх на умовах фінансового лізингу, а це значить, що прибудуть швидко, але доведеться виплачувати відсотки за таку швидкість.

Отже, Тернопіль матиме новий і оновлений автопарк. Це означає більшу зручність під час добирання на роботу та додому. Відсутність спеки влітку та холоду взимку. Надіємось, місто на цьому не зупиниться.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.