Вівторок, 18 Червня, 2024

Тернопільські поліцейські перевірятимуть авто прямо на дорозі

Відтепер правоохоронці у Тернополі і по всій Україні перевірятимуть перевіряти автомобілі на справність. З цією метою у кожну область доставили спеціально облаштоване авто, яке містить усі необхідні засоби. Патрульні відправлятимуться на вулиці у місті чи області,  і по ходу роботи будуть зупиняти автівки. Такі нововведення відбуватимуться за певними умовами. Далі на ternopil-future.com.ua.

Про що йдеться?

В управлінні патрульної поліції Тернопільщини повідомили, що поліцейські перевірятимуть вантажні автомобілі, вагою понад 3 тонни, причепи до таких транспортних засобів, таксі, автобуси, спеціалізовані транспортні засоби.

Фото – Crossovers

Правоохоронці наголосили, що технічний огляд не поширюватиметься на легкові автомобілі пересічних водіїв. Такі перевірки влаштовуватимуть  ті працівники правоохоронних органів, котрі пройшли курси навчання, оскільки використовувати спеціальні прилади не так вже і легко.

Чим перевірятимуть автівки?

Законними підставами для зупинки буде порушення водіями правил дорожнього руху або ознаки вчинення правопорушення. Коли авто зупинили, авто перевірятимуть спеціальним обладнанням – це пристрої для вимірювання сили світла фар, куту нахилу фар, пристрій для вимірювання тонування бокового скла, пристрій для вимірювання сумарного люфту рульового керування. Також використовуватимуть димомір і аналізатор вихлопних газів. Обладнання підключатимуть до комп’ютера і слідкуватимуть, наскільки показники відповідають нормі. При фіксуванні певних порушень, водії сплачуватимуть штрафи. 

Перевірки такого типу у Тернополі лише почнуть здійснювати. Тернопільські водії у коментарі «Тернопіль 1» поділилися, що підтримують це нововведення, адже є недоброчесні водії, які не слідкують за своїми транспортними засобами. Вважають, що водій має нести відповідальність за справність автомобіля і його керуванням. По-іншому потрібно відповідати за правопорушення.

Інші водії вважають, що існує транспорт, який потребує перевірки, а є такий, який на совісті кожного водія, який перевозить пасажирів.

Зазначимо, що в Україні планують ввести обов’язковий технічний огляд і стосовно легкових автомобілів. У Міністерстві інфраструктури зазначили, що такі зміни можуть ввести вже з наступного року. Нагадаємо, що з першого листопада в Україні набувають чинності нововведення у правилах дорожнього руху. Відтепер будуть нові дорожні знаки і розмітка. Четвертим типом дороги стануть територіальні дороги, їх позначатимуть буквою «Т» із номером дороги. Відтепер введуть ось- такі знаки, як початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, платна дорога і її закінчення, острівець безпеки, заборона руху транспортних засобів, житлова зона, пішохідна доріжка, місця дозволеної зупинки і стоянки, автозаправні і електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів і діагональний пішохідний перехід. Також з’явиться нова дорожня розмітка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.