Понеділок, 22 Липня, 2024

Виділять кошти для закупівлі громадського транспорту в Тернополі

17 лютого 2022 року  Україна та Європейський інвестиційний банк ратифікували угоду “Міський громадський транспорт України II”. За законопроект проголосували 298 депутатів. Угода передбачає виділення коштів на закупівлю транспорту та розвиток електротранспортної інфраструктури в Україні. Нагадаємо, що 9 грудня  2020 року ця угода вже була підписана між Україною та Європейським інвестиційним банком. В рамках цього проєкту, Україні нададуть позички у розмірі 200 млн євро. Період погашення кредиту становить  22 роки. Із виділених коштів закуплять 20  трамваїв, 264 тролейбуси та 65 електробусів. Далі на ternopil-future.

“Ця угода передбачає залучення кредитного фінансування у розмірі 200 мільйонів євро, необхідних для реалізації проекту. Мета проекту полягає у реалізації підпроектів щодо розвитку міського пасажирського транспорту у великих та середніх містах України чисельністю населення понад 100 тисяч осіб та спрямованих на розвиток екологічно чистого та соціально значущого транспорту”, – розповіла заступник інфраструктури Ганна Юрченко.

Жан-Ерік де Загон, голова  Європейського інвестиційного банку в Україні, розповів, що банк інвестував в Україну  від 2007 року понад 7 млрд доларів.

Наразі учасниками програми є 18 міст, а проєкт вже активно  реалізовується в 10 містах України: Тернопіль, Київ,Чернігів Суми, Івано-Франківськ, Одеса, Запоріжжя,  Луцьк, Харків, Львів, Миколаїв. За час його існування було укладено контракти на постачання транспорту в міста: понад 90 одиниць тролейбусів та 42 одиниці трамвайних вагонів.

Кредит на транспорт

Як використають кошти?

Кошти спрямують  на розвиток таких міст: Черкаси, Біла Церква, Львів,Тернопіль, Хмельницький та інші.  Із цієї суми 198,27 млн євро піде на оновлення та закупівлю сучасного, екологічного громадського транспорту: тролейбусів, маршрутного таксі, трамваїв, вагонів для метро, електробусів; реконструкцію  тролейбусної та трамвайної лінії, заміну тягових підстанцій, модернізацію та ремонтні роботи; 1,73 млн євро використають на інші заходи в рамках проєкту, 4,5 млн євро – технічна допомога (грант ЄС). 

У Міністерстві зазначають, що ці гроші дозволять містам розвивати електротранспортну інфраструктуру та маршрутну мережу в Україні. Із виділених коштів, на Тернопіль планують закупити 30 нових тролейбусів. Сусідам Тернопільської області також пощастило: Хмельницькому придбають 50 нових тролейбусів без автономного ходу та 10 тролейбусів з автономним ходом; у Львові зроблять капітальний ремонт трамвайних вагонів та реконструкцію трамвайних ліній, а Чернівцям придбають 20 тролейбусів на автономній ході.

Відомо, що найбільша частка грошей- 35 млн євро піде на розвиток Дніпра. Раніше ЄІБ погодив надання кредитних позик Києву у розмірі 100 млн євро на придбання нового транспорту. Нагадуємо, що цей проєкт є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проєкту “Міський громадський транспорт України І” з травня 2017 року. До речі, Тернопіль став одним із перших, з кого почали реалізацію даної програми. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.