Неділя, 14 Липня, 2024

В обхід Тернополя почнуть будувати об’їздну дорогу

В Тернополі все готове для початку будівництва нової об’їздної дороги, що дозволить розвантажити місто від транспорту. Про це на своїй офіційній сторінці розповів голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш. Повідомляє «Tеrnopil-future».

Дорога дозволить з’єднати дві міжнародні траси, а саме М-12 з напрямком Тернопіль-Підволочиськ та М-19 з Тернопіль-Кременець.

На сьогодні повністю готова проєктно-кошторисна документація на автодорогу та розв’язку. Загалом будівництво дороги обійдеться місту в 20 мільйонів гривень. Щоправда, кошти на це виділить Європейський інвестиційний банк.

За словами голови Тернопільської ОДА Володимира Труша, він вже видав розпорядження про відчуження землі та об’єктів нерухомості, що знаходяться на шляху будівництва нової об’їздної дороги. Йдеться про півсотні об’єктів нерухомості.

Варто додати, що вкінці серпня Верховна Рада ухвалила закон, яким ратифікувала фінансову угоду між Європейським інвестиційним банком та Україною. Саме після цього кроку Тернопіль зможе отримати кошти на будівництво нової об’їздної дороги.

Гроші для Тернополя стануть першим грантом Європейського Союзу, виділеного на будівництво доріг. Так, об’їздна дорога дозволить не лише звільнити місто від великого потоку транспорту, а й збереже екологію та покращить безпеку руху в місті.

Європейський інвестиційний банк схвалив рішення про виділення кредитних коштів Україні ще в листопаді 2018 року. Після цього була підписана угода про фінансування проєкту будівництва та об’їздної автомобільної дороги Тернополя. І лише зараз вдалося погодити підписану угоду.

До кінця року Укравтодор має оголосити міжнародний тендер для будівництва обох об’єктів. В попередніх планах розпочати будівництво у наступному році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.