Середа, 22 Травня, 2024

Як і чому в Тернополі зросли тарифи на транспорт

Тернопіль – місто змін, місто, що розвивається, вдосконалюється, не стоїть на місці. І в цьому місяці таких змін немало. Тільки порахуйте: відключення води, увімкнення опалення, Тиждень сталої енергії і увага – підняття вартості проїзду в громадському транспорті. Далі на ternopil-future.

Перш за все пригадуєте, як відбувалась транспортна реформа в місті в 2018 р.? Тоді вартість проїзду зросла з 4 грн. до 7 в автобусах і 6 в тролейбусах. Що було доволі немало на той час. Правда при оплаті електронним квитком чи карткою тернополянина була можливість сплатити на 1 гривню дешевше. Як відреагувало місто на цю реформу? Страйки водіїв маршруток, протести пасажирів, гнівні коментарі у соціальних мережах і багато, багато іншого. Але з часом все вляглося, всі зрозуміли, що варіант, який запропонувала міська влада, не найкращий, але точно перспективніший. Спрямований в майбутнє. Точне не в минуле.

Перш за все з 1 жовтня в Тернополі запрацювала нова система оплати проїзду в місті. Тепер розрахунку «Соціальною картою тернополянина» – вартість проїзду становитиме – 8 гривень. А якщо у вас не персоніфікований електронний квиток, то – 9 грн. Можна сплатити й банківською карткою або одноразовим квитком. Тоді вартість становитиме – 10 гривень. І що важливо не можна сплачувати за проїзд готівкою. І друге, це запрацював єдиний електронний квиток. А це означає, що можна ваш квиток дійсний протягом 30 хв. Значить можна пересідати з одного транспорту на інший і не сплачувати додатково. Єдиний квиток діятиме в автобусі, тролейбусі. Якщо людина з іншого міста чи села, то може купити разовий електронний квиток.

Як заявив очільник міста Сергій Надал – «все нове викликає певні проблеми, труднощі. Про нововведення більшість знали, адже міська влада за 30 днів інформувала людей про це через ЗМІ. В той же час з кожним днем стає простіше. Цього разу складнощі були перш за все у водіїв, які звикли працювати з готівкою. Багато людей вимагали квиток, адже мали готівку, але могли нею скористатися. Загалом в жовтні працівники міського управління транспорту не будуть штрафувати пасажирів в жовтні, а перш за все пояснювати. Штрафи будуть перш за все для водіїв, адже це вони продаватимуть квитки за готівку. До чого місто не було готове, так це те, що завершились електронні проїзні квитки в точках продажу. А також папір в апаратах для видачі квитків».

Отже, далі буде. А як вам нова реформа?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.