Субота, 20 Квітня, 2024

Інклюзивний простір Тернополя

Відомий тернопільський активіст Тарас Хоміцький розповів наскільки доступною для людей з інвалідністю є інфраструктура Тернополя. Далі на ternopil-future.

Тарас Хоміцький

За доступність та безбар’єрність Тернополя вже довгий час бореться Тарас Хоміцький, активіст та керівник аутсорсиногової компанії Simka. Не зважаючи на труднощі у пересуванні чоловік багато подорожує, не лише Україною, та добре знає, як має виглядати доступний для всіх мешканців простір громади. 

Нещодавно у компанії друзів і волонтерів чоловік перевірив доступність громадських місць та основних об’єктів соціальної інфраструктури  міста. Звіти таких перевірок пан Тарас публікує на своїй сторінці у соцмережах. Результати не втішають. Серед 10 закладів міста жоден не виявився повністю готовим обслуговувати людину з інвалідністю. Де немає пандусів, десь вони побудовані не за стандартами та є незручними, що унеможливлює їхнє використання, десь двері занадто вузькі, а десь піднятися у приміщення можна лише сходами. Найкраще підготовленою до прийому мало мобільних людей виявилася комунальна Стоматологічна поліклініка: є пологий пандус та електропідйомник, двері в кабінет достатньо широкі та є колісне крісло для пересування всередині закладу. А от найгірша ситуація в Управлінні соціальної політики: в’їзд на пандус перегороджують автомобілі, сам пандус з перешкодами та є поріг при вході в будівлю. 

Проект “Includive Travels in Ukraine” перевірив доступність музеїв Тернопільщини

Пан Тарас учасник багатьох акцій. У вересні в рамках проекту «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України» чоловік перевірив наскільки безбар’єрними є музеї , палаци і замки Тернопілля. У рамках ініціативи вдалося відвідати Бучач, Теребовлю, Монастриськ, Підгайці та Денисів. Не оминув проект і обласного центру. В місті відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей та Центр науки Тернополя. Хоч не обійшлося без труднощів, пан Тарас зазначає, що загалом музеї міста є доступними та цікавими локаціями.

За допомогою волонтерської спільноти в місті було розроблено унікальний проєкт зі створення інклюзивного простору в Тернополі

За результатами інспекцій ініціативна група спільноти «Група взаємодопомоги людей з інвалідністю – Тернопіль», за підтримки Громадського холдингу «Група впливу» розробила проект «Стратегії зі створення безбар’єрного простору на території Тернопільської громади на період до 2030 року». Проект визначає 6 основних напрямів створення безбар’єрності в громаді. Мова йде не лише про фізичну безбар’єрність простору, а й про економічну, освітню, цифрову та інформаційну доступність. Громадські активісти очікують, що до кінця дії Стратегії вдасться усунути недоліки у формуванні фізичної безбар’єрності соціальних об’єктів, забезпечити відкритий доступ до інформації та мережі Інтернет, задовольнити особливі освітні потреби учасників освітнього процесу та підвищити відсоток зайнятості осіб з інвалідністю. 

Учасники ініціативи сподіваються, що депутати Тернополя та голова міста посприяють втіленню планів та проголосують  за затвердження Стратегії на сесії міської ради. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.