Понеділок, 17 Червня, 2024

Найстаріша церква у Тернополі тріснула перед війною. Знак чи співпадіння?

У мережі TikTok з’явилося відео, на якому користувач повідомляє про те, що церква Різдва Христового тріснула. Ймовірно це було пов’язано з початком війни на Україні. То чи справді це знак чи просто співпадіння? Далі на

Чим унікальна Церква Різдва Христового у Тернополі?

Церква Різдва Христового або як її називають мешканці “Зелена церква”,  є однією з найстаріших архітектурних пам’яток у Тернополі. Заснована на початку 17 століття, церква досі стоїть та радо зустрічає  мешканців й гостей міста  на головній вулиці – Руській. Це унікальна історична пам’ятка доби українського Ренесансу. Мало хто знає, але колись на її місце розміщувалась дерев’яна церква  яку називали Середньою. Про ню вперше згадувалось в королівській грамоті 1566 року. Будівля слугувала прихистком як для лицарів, так і для жебраків.

Кам’яну церкву  було збудовано у 17 столітті.  Її фундаторами стали С. Григорович, В. Ігнатович, будівничий Леонтій і парафіяни міста. Кошти на її будівництво виділили відомі меценати-  Острозькі. Вартість будівництва на той час склало 1916 золотих. Назва церкви походить від дня, коли її було освячено- у день Різдва Христового. За весь період існування церкви, її завжди удосконалювали  й  добудовували. За переказами, в цьому храмі побував та молився сам гетьман Богдан Хмельницький, але підтвердженої інформації щодо цього немає. Храм став греко- католицьким у 1770 році. Сучасного вигляду церква  набула у 20 столітті. У період Другої Світової війни, споруда  зазнала руйнувань. Зараз церква належить УАПЦ. У 2007 році під час однієї з реставрацій, коли замінювали дах, знайшли унікальний архів парафії, який містив в собі адресні книги, печатки та документи із життя міста. Всередині церкви розміщується безліч коштовних вітражів, яскраві зразки давнього українського мистецтва, ікони тощо. Тут знаходиться чудотворна ікона Богородиці, яка неодноразово зцілювала людей своєю силою.

Чи справді церква тріснула перед війною?

Нещодавно у мережу TikTok, користувач опублікував відео, на якому можна було побачити те, що одна із стін  Церкви Різдва Христового трісла напередодні війни. Багато хто стверджує, що це знак й було передвісником лиха, зокрема початком війни в країні. 

“Oсь, друзі, трісла у Тернoпoлі церква, не знаю чи це пoв’язанo з вчoрашніми пoдіями, але oсь таке”- розповів на відео користувач.

Нагадуємо, що 24 лютого Російська Федерація розпочала повномасштабний наступ на території України. Проте, багато мешканців міста заперечили цю “новину” . За їх словами, тріснула стіна в церкві ще давніше, більше року  тому. Через те, що ця архітектурна пам’ятка в Тернополі вважається найстарішою, час від часу її реставрують. І під час однієї із реставрацій таке трапилось. Тернополяни розповідають, тут немає ніяких знаків, адже церква вже давно на реконструкції. Тому усіх просять не поширювати фейки й плітки. Священнослужителі запевняють, що не слід все відносити до “знаків”, адже найчастіше це не так. Часто тріснута рамка ікони, стіна церкви може бути пов’язана із тим, що матеріал, з якого вона зроблена псується та потребує заміни або  реставрації. Костянтин Марченко, намісник Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря, переконує, що забобони це нісенітниці, яким люди приділяють надто багато уваги. У житті все має властивість старіти та втрачати свій першовигляд. Із плином часу ікони та храми мають здатність тріскати, іржавіти або розбиватись. Тут звичайно, ніяких “попереджень” немає, про таке повідомляє Православна церква України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.