Понеділок, 17 Червня, 2024

Яка ситуація у Тернополі з житлом під час війни?

Через бойові дії на території України, мешканці багатьох міст змушені переїжджати у Центральну та Західну частину країни. Попит на квартири на Західній Україні вже почав зростати, а в Києві навпаки, падати. Через такий наплив переселенців, у багатьох регіонах вже виникають проблеми з пошуком житлом та ростом цін. Яка зараз ситуація в Тернополі і як піднялись  ціни з початком воєнних дій? Далі на ternopil-future.

У недавньому інтерв’ю для ТСН, голова Тернопільського регіонального відділу спеціалістів нерухомості, Наталія Свистун розповіла, що за останній тиждень попит на квартири справді виріс. Мешканці інших областей шукають житло мінімум на 2-3 тижні. Найпопулярнішим варіантом квартири, яку шукають є однокімнатна, рідше двокімнатна або трикімнатна. Менше ніж за місяць до Тернополя приїхало більше ніж 50 тисяч людей, і більша частина з них шукають житло. Це можна побачити судячи з оголошень на сайтах, яких вже залишилось не так й багато. У Тернопіль прибули мешканці із міста Суми, Києва,Одеси та Харкова. Пані Наталія розповідає, що останнім часом, за тиждень може надійти понад 30 заявок на пошук житла. Зустрічаються й випадки пошуку офісів для ведення бізнесу. 

Яка реальна ціна на житло у Тернополі?

Зараз багато переселенців стикаються із недобросовісними орендодавцями, котрі завишують у 2, а то й у 3 рази вартість за житло. Наталія Свистун розповіла, що ціна дійсно зросла, але не набагато.  То ж яка справжня ціна за квартиру у Тернополі і як не переплатити?

Для тих, хто хоче купити житло у Тернополі, середня ціна за однокімнатну квартиру в новобудовах становить 606 $ за м², а на “вторинці” – 781 $/м². Тобто, ціна на новеньку квартиру в Тернополі збільшилась  на 2%. 

Ціна за двокімнатну квартиру в середньому обійдеться у 6 609 гривень. Вартість оренди однокімнатної новобудови -250 доларів за місяць. Багато переселенців шукають житло через різноманітні агентства, у Тернополі їхні послуги в середньому будуть вартувати 2000-3000 тисячі гривень. 

Наразі Західноукраїнський регіональний відділ Асоціації спеціалістів по нерухомості пропонує безоплатну допомогу в пошуку житла всім тим, хто змушений був покинути домівку. До такого відділу належить й Тернопільське. 

Що робити у разі завищеної плати на житло? 

З початком війни у міську раду надійшло багато скарг про те, що житло надто подорожчало.Тому, голова Тернопільської громади Сергій Надал, оприлюднив пост, в якому звернувся до всіх жителів міста та переселенців й просить повідомляти про завищені ціни на оренду квартири. Яким чином можна повідомити?

  1. Надіслати повідомлення на електронну пошту Тернопільської міської ради  [email protected];
  2. Написати про це у соціальних мережах та до офіційних пабліків міського врядування;
  3. Зателефонувати на гарячу лінію Національної поліції України- 102;
  4. Написати у телеграм-бот Бюро економічної безпеки https://t.me/StopOverpriceBot
  5. Написати на електронну пошту [email protected].

Міська рада міста Тернопіль наголошує на те, що повідомлена інформація повинна бути вичерпною та містити імена, адреси та контактні дані особи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.