Вівторок, 18 Червня, 2024

Чеська компанія “Unicorn Systems” у Тернополі

З 2016 року у Тернополі розпочала свою діяльність чеська компанія “Unicorn Systems”, що надає послуги в сфері інформаційних технологій. Далі на ternopil-future.

Які ІТ-компанії працюють у Тернополі?

ІТ-ринок Тернополя розпочав активно розвиватися кілька років тому. На сьогодні тут працює більше 20 компаній різного спрямування. Проте більшість становлять аутсорсингові. Це такі, що “надають в оренду” персонал. Вони укладають договори з клієнтами на надання тих чи інших послуг і спеціалістів, які виконують завдання. Аутсорсингові компанії користуються великою популярністю не тільки в Україні, але й за кордоном. Тому не дивно, що у Тернополі вони становлять більшість.

Такі компанії займаються виробничим напрямом, бізнес-процесом і ІТ-аутсорсингом. Перевагою аутсорсингових компаній є доступ до високих технологій, мінімізації витрат на співробітників, а також виконання важливих стратегічних завдань із залученням коштів аутсорсингу. Ще у Тернополі зустрічаються продуктові компанії. Дуже багато з них є відомими по всьому світу. 

Чому “Unicorn Systems” обрав Тернопіль?

У 2019 році відбулося урочисте відкриття нового офісу компанії “Unicorn Systems”. Це чеська компанія зі штаб-квартирою у Чеській республіці, місті Прага. Перший офіс в місті створили ще з 2016 році. Тернопіль став 2 українським містом, у якому розпочали працювати  “Unicorn Systems”. До цього офіс існував вже у Києві. Тернопіль для розвитку компанії обрали не випадково. Цьому сприяло кілька факторів.

Перш за все, це те, що місто є “компактним” і зручним як для проживання, так для роботи. Ще одна перевага – наявність ВНЗ, що навчають студентів у галузі інформаційних технологій. Зазначимо, що у Тернополі таких закладів декілька. Це Західноукраїнський національний університет і і Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. Сюди ж частково можна віднести і педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Джерело: фото Тернопільська міська рада

Відкриття офісу “Unicorn Systems” у Тернополі неабияк відзначилося на подальшому розвитку ІТ-сфери міста. У офісі було створено 44 робочих місця. Дуже швидко вдалося й віднайти спеціалістів, з яких сформувалася якісна команда. Для Тернополя це має кілька позитивних моментів. Окрім забезпечення робочих місць і розвитку ІТ-сфери, є можливість, що в подальшому випускники не залишатимуть місто й не виїжджатимуть у пошуках роботи, а після здобуття освіти віднайдуть працю з гідною оплатою тут. 

Тернопіль має великий потенціал для розвитку ІТ-сфери і не випадково, що вона посідає чільне місце у виборі професії майбутніх студентів.

Основна діяльність компанії

“Unicorn Systems” є європейською компанією зі штаб-квартирою у Празі. На міжнародному ринку вони працюють ще з 1990 року, проте в Україні відносно недавно. У столиці перший офіс було засновано тільки в 2010 році згодом у Тернополі. Місія компанії полягає в тому, щоб забезпечувати клієнтам конкурентну перевагу і високу додану вартість, при цьому надавати найкраще ІТ-рішення, продукти та послуги. 

Unicorn Systems є будівельною компанією і фабрикою програмного забезпечення. Вони посідають важливе місце не тільки на території Чеської Республіки, але України, та інших європейських країн. Клієнтами цієї компанії є чимало провідних компаній на ринку, це: системні оператори, газосховища, дата хаби, учасники ринку та інші. Їх спектр діяльності- багатогранний. Вони розробляють не тільки власні програмні продукти, але й займаються виконанням проєктів з розробки чи інтеграції ПЗ.

Джерело: фото Тернопільська міська рада

Значну увагу “Unicorn Systems” приділяють банківській справі, страхуванню, комунікації та ЗМІ,торгівлі, виробництву тощо. Зараз компанія активно працює у Нідерландах, Німеччині, Словаччині, Норвегії. Робочими місцями забезпечено понад 2500 фахівців. Вони залучені в найбільші системні проєкти компанії, що пов’язані з енергетикою, страховим ринком та іншим. Технологічний стек – це переважно Java.

Окрім цього, компанія є оператором сервісу Plus4U. Вони пропонують величезну кількість on-click послуг для малих і середніх підприємств і не тільки.Цікавим є те, що компанія “Unicorn Systems” підтримує у своїй проєктах і екологічність. А це дуже важливо на сьогодні. Вони займаються пошуками способів надання своїх послуг без створення несприятливої екологічної ситуації. Компанія прагне зменшити вплив діяльності на навколишнє середовище. 

Для виконання завдань і створення проєктних робіт, компанія “Unicorn Systems” залучає лише сучасні та перевірені ІТ-технології. Це є важливим у їх робочому процесі. Базуючись на свій досвід, знання та співпраці з світовим лідерами у сфері ІТ, обирають лише ті, що найкраще підходять для виконання того чи іншого завдання. Активно використовується й технологія з відкритим кодом. 

Джерело: фото Тернопільська міська рада

Також існує Unicorn Application Framework. Вона становить довідкову базу знань кожного ІТ-спеціаліста, що працює в компанії. Ця довідкова база відповідає можливостям ІТ-компанії та потребам. У себе включає процес виробництва, підтримки, проєктування та інші.

Можливості для початківців у компанії

Розвиток ІТ-сфери, безумовно, позитивно впливає на життєдіяльність міста. Початківцям у цій сфері, “Unicorn Systems” надає чудові можливості для подальшого розвитку чи співпраці. По-перше, це те, що на роботу можуть прийняти стажера. Насправді, не кожна компанія у Тернополі до цього готова, тому це є чудовою можливістю спробувати свої сили і, звісно, набути певних умінь та навичок. 

Джерело: фото senior.ua

Неодноразово компанія проводила курси для початківців, і не виключення, що це не відбуватиметься й надалі. Так, як сфера ІТ є дуже затребуваною на світовому ринку, з кожним роком у цій галузі з’являється все більше фахівців. Проходження курсу в провідної європейської компанії стане ще одним плюсом не тільки для особистого професійного розвитку, але й для подальшої діяльності. 

Яке значення матиме розвиток ІТ-компаній в місті?

Розвиток таких компаній у Тернополі як “Unicorn Systems” позитивно відзначиться на ІТ-індустрії міста. Загалом, в українському сегменті зараз виникають певні труднощі. Наприклад, у Тернополі, як і у багатьох інших містах працює чимало аутсорсингових компаній, що спрямовують свою діяльність на закордонних клієнтів. Звісно, що такі компанії мають великі ресурси на оплату праці. Тому тут виникають труднощі з розвитком, власне, українських ІТ-компаній. 

Безумовно, величезним плюсом є те, що вони забезпечують кваліфікованих спеціалістів місцями праці. Це важливо для таких міст як Тернопіль, адже тут спостерігається тенденція “відпливу мізків” через брак робочих місць і маленьку зарплату. Через це, на жаль, ІТ-індустрія тут не так добре розвинена як у Львові, Києві та інших українських містах. 

У Тернополі вже успішно працює більше 20 ІТ-компаній. Це є позитивним фактором, адже у подальшому є перспектива до залучення у цю галузь випускників місцевих вишів, що навчають в цьому напрямку. А це і співпраця з відомими іноземними замовниками й конкурування на ринку з іншими ІТ-компаніями. Звісно, що нам потрібно розвивати наше, українське. Проте тут виникають певні труднощі. 

У майбутньому було б чудово, щоб Тернопіль став провідним містечком у галузі ІТ, адже як показують різноманітні опитування й думки експертів, у нього є все для того, аби це втілити у реальність. Сподіваємося, що дуже скоро ми створимо всі умови для того, аби в Україні розвивалися як іноземні ІТ-компанії, так і  українські, а Тернопіль став цікавим і вигідним місцем для роботи іноземних розробників. Безумовно, без правильної і чіткої політики це все не реалізувати. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.