Вівторок, 10 Вересня, 2024

Як у Тернополі знайти роботу для ІТ-спеціаліста?

Робота у галузі інформаційних технологій на сьогодні є однією з найпопулярніших і найзатребуваніших на світовому ринку. Проте не все так просто. Не завжди пошуки місця праці у цій галузі увінчуються успіхом, а подекуди у фахівці з невеликих містечок змушені переїжджати до міст мільйонників, щоб працювати у омріяній ІТ-сфері. Далі на ternopil-future.

Найчастіше з проблемами у пошуку роботи стикаються початківці. Тож де знайти свою першу роботу та як отримати проєкт у сфері ІТ?

Перший безкоштовний проєкт

Після закінчення навчання у вишах або після пройдених курсів, у молодих фахівців виникає запитання “Що робити дальше?” та “Як розпочати працювати в ІТ?”. Звісно, що у такому місті як Тернопіль це буде зробити в рази важче, ніж, наприклад, у Києві або Львові. Саме через це спостерігається так зване явище “відтік мізків” до міст, де та чи інша сфера є більш розвиненою. У Тернополі з пошуком роботи у сфері ІТ виникають певні труднощі. По-перше, тут є дуже багато спеціалістів, які вже дуже довго працюють у тій чи іншій компанії, а отже мають вже певні знання та навички. А новачків не охоче беруть, адже після закінчення вишу потрібно набувати досвіду.

 Навички, уміння та творче мислення є найголовнішим для роботи в ІТ-сфері. Тому варто для початку запропонувати свої послуги безкоштовно. Так, як у Тернополі дуже стрімко відкриваються різноманітні магазини, заклади харчування й салони краси, можна розробити дизайн їх рекламної продукції, або, наприклад ведення соціальних мереж. Таким чином почати збирати своє портфоліо, яке в майбутньому стане у нагоді при співбесідах або для клієнтів, які захочуть скористатися вашими послугами. Звісно, що безкоштовні проєкти не приноситимуть взагалі ніякого прибутку. Проте така робота є важливою як досвід, а також проєкт, який можна продемонструвати в своєму портфоліо. 

Найпопулярніші ресурси для пошуку роботи

Шукати роботу для ІТ-спеціалістів можна на різноманітних ресурсах, і це стосується не тільки сайтів з пошуку роботи. Це, наприклад, в Facebook, Instagram, Telegram тощо. Найпопулярнішими є Job-сайти та спеціальні ІТ-сайти. Але ще варто також розглядати й сайти компаній, що працюють в Тернополі. Дуже часто окрім того, що вони викладають вакансії на сайти з пошуку роботи, на їх офіційних сторінках вони також розміщені. Там вказуються усі вимоги, обов’язки, вміння та навички, якими повинен володіти той чи інший спеціаліст. 

У Телеграмі варто розглянути канал  JOB for Ukrainians. Тут містяться не тільки вакансії з України, але й з інших країн світу. Проте для того, аби швидше віднайти ту чи іншу роботу, варто використовувати хештеги. CASES Jobs ще один схожий ресурс. Насправді, таких каналів є чимало. У багатьох з них шукають працівників на віддалені роботи, тому це чудова можливість спробувати свої сили не переїжджаючи до іншого міста. Чимало айтішників Тернополя саме так працюють. 

Паралельно з пошуком вакансії, варто розмістити своє резюме на кілька сайтів з пошуку роботи. По-перше, це пришвидшить пошук у кілька разів, адже компанії також дуже часто займаються пошуками працівників на таких ресурсах. Тому варто не виключати те, що саме ваше резюме розглядатиметься потенційними роботодавцями. 

Найпопулярнішими ресурсами для розміщення резюме в Україні є Work.ua, Rabota.ua і djinni.co. Останній є власне українським сайтом для анонімного пошуку ІТ-спеціалістам. На цьому ресурсі не публікуються контакти того, хто шукає роботу, тому розробник може продовжувати її пошуки і про це не взнає його роботодавець. Рекрутер бачить опис шукача, його досвід. А ось ім’я та інші контакти можуть бути відкриті лише зі згоди шукача вказаному рекрутеру. Для кандидатів цей сервіс є абсолютно безкоштовним. Сплачуватимуть лише 20% від загального окладу працівника лише роботодавці. 

З початком війни став популярним сайт freelancehunt. Його перевагою є те, що працювати можна будь-де та у будь-який зручний для вас час. У колонці міститься перелік робіт, серед них виділяється і програмування. Насправді, тут чимало пропозицій як для початківців, так і “профі” у цій сфері. Проте варто врахувати те, що конкуренція на цьому ресурсі шалена, а замовник обиратиме лише тих, хто найкраще підходитиме для виконання проєкту.

Work.ua є ще одним популярним ресурсом для пошуку роботи. Він абсолютно безкоштовний як для роботодавців, так і для тих, хто у пошуках місця праці. Особливо популярною є вкладка “віддалена робота”, саме тут найчастіше можна віднайти роботу для ІТ-спеціалістів. Схожим є ресурс Rabota.ua.

Профільні сайти також користуються шаленою популярністю серед фахівців у сфері ІТ. До них відносять DOU:спільноту програмістів, LinkedIn, Behance тощо. На DOU є можливість не тільки віднайти роботу, але й поспілкуватися з іншими розробниками на форумі, поділитися своїми знаннями, навичками тощо. У вкладці міст, виберіть потрібне. 

Популярною соціальною мережею для пошуку і встановлення ділових контактів є LinkedIn. У ній зареєстровано більше 774 мільйонів користувачів, що представляють 150 галузей бізнесу з 200 країн. 

Jooble це сайт, де розміщують віддалені вакансії по усій Україні. Цей ресурс чудово підійде і для тих, хто шукає роботу в сфері ІТ. Для цього потрібно лише вказати її у пошуку.

Курси з працевлаштуванням

Курси з працевлаштуванням від відомих місцевих компаній, є ще однією можливістю знайти місце праці. Так, як у Тернополі такі курси влаштовують частенько, всього лише потрібно на них зареєструватися. Зазвичай вони є безкоштовними. Але не все так просто. Не кожен може стати після їх успішного завершення повноправним членом великої ІТ-спільноти. Зазвичай відбір є досить жорстким, а конкуренція – шаленою. Проте такий шанс впускати не варто, адже хто знає, можливо саме вам вдасться зацікавити тих чи інших роботодавців.

Отримати робоче місце можна після проходження стажування  при компаніях. Його вважають одним із надійних способів. Проте, у разі, якщо стажування буде не успішно пройдене, це все одно залишається чудовою можливістю удосконалити свої вміння й навички, адже ІТ-компанії дають спробувати свої сили у проєктах. Звісно, що попереду стажерів очікує чимало технічних завдань, а також готовність багато працювати.

Проблема з роботою у сфері ІТ

Насправді, віднайти роботу в Тернополі у сфері ІТ є не дуже легко. Чимало вакансій на сайтах з пошуку роботи спрямовані на фріланс. Лише деякі з них розміщені місцевими ІТ-компаніями. Для багатьох фріланс є зручним, адже працювати можна не виходячи з дому. Проте знайти таку роботу також є не просто. Цьому сприяє кілька факторів: шалена конкуренція, низька заробітна плата, вимоги та інше. Незважаючи на те, що ця професія на сьогодні є однією з найзатребуваніших, на жаль, не кожен може віднайти собі гідне робоче місце. 

Але опускати руки також не варто. Потрібно багато вчитися, розсилати свої резюме у всі можливі компанії, ходити на співбесіди та не боятися. І, звісно, бути готовими до відмов. Саме вони розвіять кілька міфів про цю спеціальність. Також варто спілкуватися з іншими спеціалістами, ділитися своїм досвідом. Це надаватиме трохи впевненості.

Проаналізувавши вакансії на сайтах оголошень можна зробити висновок, що ІТ галузь у Тернополі не є дуже розвиненою. Найчастіше зарплата не відповідає вимогам роботодавців і тому фахівці змушені переїжджати у пошуках роботи до великих українських міст або за кордон. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.