Понеділок, 29 Квітня, 2024

Розумний дім: які сенсори встановити, щоб почуватися комфортно та в безпеці

Якщо ви хочете зробити свій дім безпечним, захищеним та зручним, варто взяти на озброєння сучасні технології. Давайте подивимося, що таке розумні сенсори та як з їх допомогою створити власний розумний дім.

Як працюють сенсори 

Розумні сенсори – це пристрої, які контролюють різні показники в приміщенні та на вулиці і передають зібрані дані до системи керування. Для стеження за кожним показником потрібен окремий сенсор. Різні види сенсорів є основою системи розумного дому і дозволяють їй контролювати майже всі процеси в будинку.

Сенсори розміщують в місцях, найзручніших для спостереження. Вони маленькі та майже непомітні, працюють автономно, від батарейок. Підключаються до смартфона чи системи та передають сигнал через Wi-Fi чи Bluetooth або виконують певну запрограмовану дію, наприклад, сенсор руху може ввімкнути освітлення.

З їх допомогою можна підвищити рівень комфорту та безпеки в домі. Вони дозволяють автоматично або дистанційно регулювати температуру, вологість, освітлення та інші показники, а також попереджують пожежі, затоплення, проникнення зловмисників тощо.

Види і принципи дії сенсорів

Тож, які сенсори можна встановити і за що вони відповідатимуть:

  • сенсор руху виявляє рух об’єктів в своєму робочому діапазоні видимості. Використовується для безпеки. При спрацьовуванні, в залежності від налаштувань, відбудеться передача сигналу тривоги на смартфон власника. При роботі в системі розумного будинку, сигнал може запустити різні дії: ввімкнути відеокамери або голосний зв’язок для попередження сторонніх осіб, що зайшли на територію. Також такий сенсор дає можливість керувати освітленням і вмикати світло, коли хтось заходить в приміщення. Може мати додатковий вбудований датчик освітлення. Це зручно та дозволяє заощаджувати на електроенергії.
  • сенсор протікання стежить за витоком в системі водопостачання. При виявленні води може ввімкнути сигнал тривоги, надіслати повідомлення на смартфон або вимкнути водопостачання будинку.
  • сенсор задимленості використовується для протипожежної безпеки. Вмикає сигнал тривоги при виявленні диму.
  • сенсор температури та вологості контролює ці показники та, в залежності від налаштувань, може вмикати та вимикати систему опалення в оселі для підтримання заданих кліматичних умов.
  • сенсор відкривання встановлюється на вікна і двері, спрацьовує в разі їх відчинення та сповіщає власника.
  • сенсор освітленості реагує на рівень освітлення. З його допомогою можна автоматично вмикати світло при настанні сутінок 
  • сенсор вібрації і удару. Дозволяє контролювати вікна і, в разі розбиття чи руху, передає сигнал тривоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.