Понеділок, 17 Червня, 2024

На Тернопільщині відкрили новий туристичний маршрут

В Тернопільській області розпочали реалізацію проєкту «Туристичні магніти». Для цього в регіоні обрано чотири містечка, які найбільше притягують туристів. Повідомляє  ternopil-future.

Одним із перших реалізували туристичний маршрут до релігійних пам’яток Чорткова. В Україні досить розвинений паломницький туризм, приваблюють українців та іноземців духовні центри й на Тернопільщині, такі як Зарваниця та Свято-Успенська Почаївська Лавра.

В Чорткові є також релігійні місця популярні серед туристів. Зокрема, тут розташована церква Святої Покрови з капличкою та цілющим джерелом. Саме вони увійшли до нового туристичного маршруту духовними місцями Чорткова.

Церква Святої Покрови є унікальною релігійною пам’яткою, адже оздоблена мозаїкою як всередині, так і зовні. На фронтальній частині храму викладено образ Богородиці. Окрім цього з маленьких шматочків кольорової мозаїки викладені образи святих – Архістратига Михаїла, Святого Миколая, Архангела Гавриїла та апостолів Петра і Павла. На думку краєзнавців, це єдиний об’єкт подібного роду на Тернопільщині.

Священник церкви Святої Покрови Михайло Левкович розповідає, що найбільше туристів приваблює цікава історія пов’язана з храмом. Так, під час Другої світової війни неподалік каплички впала бомба, проте скульптура Богородиці не постраждала та не зазнала жодних ушкоджень. За переказами, що дійшли до наших часів, в цей момент у каплиці молився радянський солдат. Чоловік зачерпнув води з джерела і молитва та святе місце врятувала йому життя.

Нині ж на місці джерела встановили Хрест, по якому постійно стікає священна вода. Окрім цього біля каплички освячують воду.

Варто додати, що окрім Чорткова до проєкту «Туристичні магніти» увійшли також міста Бучач, Збараж, Кременець і печера Оптимістична.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.