Понеділок, 17 Червня, 2024

Тернопіль купить чеські тролейбуси Škoda

Тернопільська міська влада активно займається розвитком транспортної сфери. До цього її підштовхують зростаючий попит містян на зручні транспортні перевезення, ковідна ситуація, а, отже, бажання їздити безпечно, а не впритул один до одного, а також економічна ситуація, завдяки якій в місті стало більше пасажирів, в тому числі з найближчих сіл. А тому місто впроваджує нововведення в цій сфері, зокрема було скасовано готівкову плату за проїзд, посилено роль електронного квитка і оголошено про купівлю нових тролейбусів. Перші з них вже скоро приїдуть в місто, а тому детальніше про них розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання gazeta1, місту вдалося придбати чеські тролейбуси Škoda.

Про умови договору

Договір вдалося укласти з 3-ї спроби через фірму «Zedexo s.r.o» з чеського міста Брно. Тернопіль зміг купити 5 вживаних тролейбусів «Škoda 24Tr». Вартість угоди 78 тис. євро, або іншими словами 15,6 тис. євро за один транспортний засіб. Тролейбуси були куплені в чеському місті Марсіанські Лазні. Вони 2006 р. випуску. До кінця року їх мають привезти в Тернопіль.

Про «Škoda 24Tr»

Тролейбус 12-метровий, на 100% низькопідлогові. Висота 3,5 м, тобто, він високий, як для тролейбусів, і в той же час є маневреним для невеликих міських вулиць. Випускається з 2004 року. Побудований на основі європейських технологій. Зокрема, французьких та італійських кузовів. Має чеське електрообладнання та асинхронний двигун на 210 кВт. Має також 8 фар (з них 2 протитуманні). Завдяки сучасним технологіям споживає на 40% менше електрики, ніж тролейбуси з класичним двигуном. Моторний відсік розміщений в задній частині тролейбуса.

Міський тролейбус Škoda 24Tr має 3-є дверей, які можуть відкриватися за допомогою Push-кнопок ззовні та зсередини. А отже пасажири зможуть аварійно відкривати двері. Існує система протизащемлення пасажирів, тобто двері будуть відкриватися, якщо відповідний прилад спрацює при закритті дверей. Це актуально для нашого міста в час пік. В тролейбусах передбачена наявність електронного дисплею для відображення маршруту. В дверях, що розміщено всередині тролейбуса є пандус, що дозволяє зручно заносити дитячі та інвалідні візки. Висоту пандуса можна зменшувати. Швидкість транспорту до 65 км/год. Скло в тролейбусі, так зване, безскалкове. Вміщує тролейбус до 85 пасажирів. Сидячих місць –  28. Крісла м’які.

Повітря нагнітається вентиляторами, що втягують повітря ззовні. Взимку вони зачинені і повітря рухається по салону через інтегровані калорифери.

За весь час випущено 285 тролейбусів, які експлуатувались в Чехії, декілька штук були куплені Боснією та Герцоговиною, Узбекистаном, Угорщиною, Румунією, Латвією та Словаччиною.

Україна активно купує ці тролейбуси. Так, 5 штук купили Одеса, 4 штуки Чернівці, а тепер і Тернопіль. Хоча тролейбуси не нові, вони все ж перебувають в хорошому технічному стані і можуть ще експлуатуватися деякий час. В той же час потребують заміни їх елементи.

Отже, готуємось зустрічати нові тролейбуси під новий рік і звичайно їздити на них з комфортом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.