Вівторок, 25 Червня, 2024

Тернопільщина перейшла в «жовту зону»: які обмеження послабили

Протягом останнього тижня Тернопільська область впритул наблизилася до «червоної зони». Проте, через деяке покращення ситуації з коронавірусом регіон повернувся в «жовту зону». Більше на сайті ternopil-future.com.ua.

Це призвело до деякого послаблення карантинних обмежень. Для «жовтої зони» залишається правило щодо обов’язкового носіння масок та дотримання дистанції. Однак, заборонено проведення масових заходів з розрахунку більше ніж одна людина на чотири квадратних метри. Те ж правило стосується спортзалів та фітнес-центрів, де відвідувачі матимуть можливість займатися спортом не більше, ніж одна людина на 10 квадратних метрів.

Кінотеатри та заклади культури можуть бути заповнені лише наполовину. Є хороша новина для учнів та їхніх батьків: навчальні заклади повернуться з дистанційного навчання в тому випадку, якщо в закладі провакциновано не менш як 80 відсотків працівників.

Водночас громадський транспорт працюватиме у звичному режимі, а заклади харчування прийматимуть відвідувачів без обмеження часу. Дещо пом’якшаться обмеження для працівників закладів харчування. Зокрема, ресторани та кафе працюватимуть, якщо не менш як 80 відсотків працівників будуть вакциновані або матимуть негативний ПЛР-тест на коронавірус, дійсний впродовж 72 годин.

Щодо перетину кордону ситуація залишається незмінною. Якщо ви повертаєтеся в Україну і не бажаєте перебувати на самоізоляції, потрібно мати жовтий або ж зелений COVID-сертифікат.

Варто додати, що сьогодні на території України діють два види сертифікатів. Наприклад, «жовтий сертифікат» видають після першого щеплення, він діятиме протягом 120 днів з дня вакцинації. Натомість «червоний сертифікат», який означає повний курс вакцинації, видають після другого щеплення. Він буде дійсним один рік – протягом 365 днів. Якщо ви недавно перехворіли на коронавірус, ви маєте можливість отримати довідку про одужання від COVID-2019, що діятиме 120 днів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.