Субота, 27 Квітня, 2024

Сучасна технологія зберігання кормів для тернопільських фермерів

В сільському господарстві зберігання продукції та кормів є одним з найважливіших питань. Від технології, що застосовується для консервування, буде залежати вартість кінцевого продукту, зручність його складування та транспортування, а також збереженість і, відповідно, якість та поживність. Одним із сучасних способів заготівлі є силосування кормів за допомогою полімерних рукавів. Подивимося, як саме відбувається консервування та в чому його переваги перед іншими технологіями зберігання.

Характеристики та використання полімерного рукава

Полімерний рукав для силосування виготовляється із тришарового поліетилену товщиною 250 мкм. Зовні він має біле забарвлення для ефективнішого відбивання сонячного випромінювання. Асортимент рукавів представлений моделями довжиною від 30 до 150 м і діаметром 1,5 – 4,2 м. Широкий діапазон розмірного ряду дозволяє використовувати рукави для зберігання силосу і у невеликих господарствах, і на великих фермах. 

Необхідний розмір мішка розраховують беручи до уваги щоденну потребу в кормі, зважаючи на те, що один погонний метр різного діаметра, вміщує 2 – 8 тонн силосу. Вибирати варто такий рукав, щоб після розконсервування щодня проводити виїмку 1 – 2 м силосу.

Технологія консервування проста. Наповнюють рукав за допомогою преса- пакувальника. На його кормовий стіл вивантажують масу, що пройшла попереднє подрібнення, вона гумовим конвеєром прямує до ротора, а далі крізь металевий тунель у рукав. Під час заповнення рукава маса ущільнюється. Після заповнення рукава на всю довжину його закривають. Для відведення газів встановлюють клапан чи роблять надріз. Через декілька днів отвір заклеюють скотчем.

Переваги полімерних рукавів

Використання полімерних рукавів для силосування, які пропонує компанія  Аг-Баг https://ag-bag.ua/ має низку переваг:

  • швидке герметичне закривання силосу
  • зведення до мінімуму можливості патологічних процесів під час ферментування та зберігання кормів
  • низькі втрати при зберіганні
  • низька собівартість зберігання
  • зручна та невибаглива технологія пакування з можливістю застосування техніки різної потужності
  • просте та швидке розширення наявних можливостей зберігання кормів з можливістю гнучкого вибору місця

Зберігати корм у рукаві можна до 2 років, без втрат поживності – до 1 року. Наповнений рукав краще розташовувати на рівній твердій поверхні, щоб уникнути під ним скупчень  дощової чи талої води. Для захисту від механічних пошкоджень птахами рукави вкривають сіткою. Щонайменше двічі на тиждень потрібно проводити огляд рукава та заклеювати його скотчем у випадку пошкоджень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.