Субота, 24 Лютого, 2024

В Тернополі проведуть інвентаризацію будинкових теплокомунікацій

11-12 січня тернопільські групи і сторінки міських чиновників соціальній мережі Фб вибухнули обуренням після отримання тернополянами платіжок за опалення за минулий місяць. Причина? Власникам індивідуального опалення було нараховано вартість опалення місць загального користування в будинках, де є індивідуальне і централізоване опалення. Детальніше про це і шляхи розв’язання проблеми розповість видання ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання Терен, до 31 січня в нашому місті мають провести інвентаризацію будинкових комунікацій, які подають тепло. Лише тоді перерахують оплату за тепло за грудень і січень. Таке рішення міського голови від 12 січня.

Передумови

Основний постачальник тепла містянам «Тернопільміськтеплокомуненерго» нарахував оплату за опалення місць загального користування (під’їзди, підвали, дахи) поділивши її між користувачами індивідуального та централізовано теплокористування. Раніше ці витрати компенсувались власниками центрального опалення. Чим керувались комунальники? Законодавством, яке прийняла Верховна рада. В той же час рішення, як діяти лежить на місцевих органах влади.

Люди не зрозуміли чому отримали до колишніх платіжок додатково ще по 700 грн. Відповідно не була проведена робота з ним. Тим більше стало відомо, що не було проведено інспекцій будинків, а отже нарахування відбувались по єдиному алгоритму, формулі, яка сформована в Києві,  без врахування місцевих реалій, особливостей будинків. В мешканців будинків не запитали чи вони згідні з таким рішенням. Відповідно ніхто не звертався зі скаргами до тепловиків. Так, не було звернуто увагу на понижуючі та підвищуючи коефіцієнти. Це коли користувач отримує більше послуг чи не отримає взагалі. Також в деяких будинках, зокрема, ОСББ вже давно позрізали старі батареї, труби, стояки, але плата за них все одно нараховується. Також плата нарахована за кількість стояків, діаметру труб, що проходять через квартири з індивідуальним опаленням. В деяких мешканців їх немає, адже є ситуації, коли в під’їзді залишаються 1-2 власники централізованого опалення і відповідно потреби в стояках немає.

Результати

Тернополян, які отримали такі платіжки тисячі. Загалом в місті 67000 власників централізовано і індивідуального опалення. Міський голова написав ряд постів у Фб, де розповів про своє бачення вирішення проблеми та вказав, хто в цьому винен:

  1. Звинуватив в проблемі Верховну раду, уряд.
  2. Додав, що винні також ОСББ та управителі, які вчасно не надали інформацію.
  3. Також сказав, що власники індивідуального опалення мали б відреагувати швидше на інформацію про зміну нарахування.

Було прийнято рішення про призупинення нарахування тарифів і початок інвентаризації кожного будинку. Перевірятимуть комісії, що складаються з депутатів, ОСББ, обслуговуючих підприємств. Щодня відбуватиметься звітність про зроблену роботу. Час на виконання доручення – 31 січня.

Отже, в середині зими в Тернополі виникла проблема, яка стосується кожного тернополянина. Хто винен? Вже не важливо, хоча й міська влада мала б активніше проводити інформативну компанію, щоб зараз було простіше вирішувати наявну проблему.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.