Неділя, 8 Вересня, 2024

Ковані вироби: як вибрати та доглядати

Ковані вироби в оформленні будинку чи інтер’єру – ще одна можливість для господаря виразити власну індивідуальність та зробити свій дім неповторним. Ворота, огорожі, віконні решітки, перила, сходи, дашки, лавки, альтанки, що виготовляє Кузня Львів – це не просто функціональні елементи, а витвори мистецтва, єдині в своєму роді. І, як будь-які художні роботи, вони не втрачають свого значення та краси з плином часу. Стандартні предмети масового виробництва, якими б гарними вони не здавалися спочатку, будуть такими лише поки існує мода на них. Час дуже швидко знецінює подібні речі, тоді як витвори мистецтва лише виграють, додаючи у вартості.

Як замовити кований виріб

Незалежно від того, що саме ви плануєте втілити в металі – балкон, хвіртку, решітку для каміну чи декоративний елемент – процес виготовлення починається з ескізу. Разом з художником-дизайнером ви обговорюєте, як виглядатиме майбутній виріб. Допоможуть у цьому фото, малюнки чи власноручні замальовки того, що ви бажаєте отримати. Для натхнення можна переглянути портфоліо готових робіт чи повністю покластися на смак майстра. Також здійснюється виїзд на об’єкт для проведення необхідних замірів. Після цього готується проект, в якому вказані матеріали, розміри, деталі та укладається договір. В угоді буде зазначено термін виготовлення, ціна, сума авансового внеску, вказано всі деталі та комплектація замовлення. Коли виріб буде готовий, його доставлять на об’єкт та встановлять. Після цього ви сплачуєте решту суми.

Як доглядати за кованими виробами

Вироби із заліза міцні та довговічні, добре витримують перепади температур і інтенсивну експлуатацію. Але цей матеріал боїться іржі, яка може пошкодити зовнішній вигляд кованих предметів, а згодом зовсім зіпсувати їх. Для того, щоб захистити річ від корозії, ковані вироби проходять спеціальну обробку:

  • природне воронування. Після нагрівання в процесі обробки залізо вступає в реакцію з киснем і на поверхні сталі утворюється оксидна плівка чорного кольору, що одночасно захищає виріб і прикрашає його.
  • хімічне воронування. В залежності від речовини, що використовується, може бути лужним або кислотним. Застосовують для невеликих виробів, які можна занурити у ванну з рідиною. Лужне воронування передбачає покриття виробу тонким шаром лаку.
  • фарбування. Ковані вироби можна обробляти спеціальними ковальськими фарбами, звичайними акриловими чи алкідними емалями. Місця зварювання елементів найбільше піддаються корозії, їх обробляють кислотним грунтом, наносять епоксидну шпаклівку і декоративний шар фарби.

З часом захисне покриття може пошкоджуватися і потребуватиме оновлення. Для цього потрібно буде повністю очистити виріб від декоративного шару і нанести його знову на всю поверхню. Такий спосіб, хоч і трудомісткий та дорогий, створить міцний захисний шар, який слугуватиме протягом тривалого часу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.