Четвер, 25 Квітня, 2024

Тернопільські депутати просять перепоховати в Національному пантеоні відомих українських героїв

Боротьба українських борців, героїв за незалежність нашої держави в середині ХХ ст. створила героїв (переважно на Західній Україні), імена яких тепер відомі кожному українцеві, а також багатьом росіянам (результати діяльності російської пропаганди). Тривалий час вони були забуті, або ж про них говорили в негативному ключі. Ситуація почала змінюватись після 1991 р. коли на державному рівні почали говорити про відновлення історичної пам’яті УПА, ОУН та надання особливого статусу ветеранам ОУН-УПА. Більш детально про це розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання Укрінформ, держава на початку 90-х в цьому напрямі не поспішала проявляти ініціативу. Все рухалось повільно. І так тривало до початку 2000-х.

УПА

В 1997 р. було створено комісію з вивчення діяльності УПА-ОУН. З 2005 р. розпочато офіційні святкування річниці створення УПА. В 2007 р. Віктор Ющенко запланував офіційне святкування 65 – річниці УПА і присвоїв Р. Шухевичу Героя України. В 2010 р. таке ж звання було присвоєно Степану Бандері. В 2012 р. 3 західні області, а саме: Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська оголосили цей рік роком УПА. Пізніше це ж саме сталося в 2017 р. А в Тернопільській області і в 2022 р. Ми писали про це.

Пантеон

Створення пантеону національних героїв – це ініціатива урядовців. Планується його створити протягом 2021-2025 рр. На думку урядовців – це сприятиме вшануванню пам’яті захисників, об’єднанню нації, зміцненню історичної пам’яті. Передбачалося також створити Національне військово-меморіальне кладовище, утримувати меморіальні дошки, пам’ятники, місця поховання захисників України, боротися з вандалізмом поховань, торгівлею державними нагородами України, виготовити соціальну рекламу про загиблих українців. А також зіставити зразки ДНК знайдених решток загиблих з ДНК родичів.

А от депутати Тернопільської ОДА звернулися до керівництва держави з пропозицією про перепоховання видатних українців. Зокрема, йдеться про Богдана Хмельницького, Степана Бандеру, Симона Петлюру, Пилипа Орлика, Євгена Коновальця, Андрія Мельника та інших відомих українців. До речі, вже тривалий час ходять чутки про перевезення праху відомого українського борця Нестора Махна з Парижу, де він помер, в Гуляйполе чи Запоріжжя – його батьківщину.

Чому тернопільські депутати прийняли таке рішення? Перш за все, вони вважають, що не варто забувати своїх героїв, також Національний пантеон повинен стати місцем, де живі об’єднаються навколо загиблих борців за незалежність і тоді кожен відчуватиме себе частиною українського народу, буде знати про своє славне минуле, буде розуміти причетність до сучасної історії. Схожі думки, щодо створення пантеону має голова ПЦУ Епіфаній. Він наголосив, що герої потребують пам’яті і Україні варто побудувати Національний пантеон, який буде об’єднувати собор та музей, адже пам’ятати потрібно разом з молитвою.

Отже, українці повільно, але послідовно рухаються до відновлення своєї історії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.