Субота, 21 Вересня, 2024

На Тернопільщині будуть доступні нові цифрові послуги

Тернопільщина стане більш цифровою, сучаснішою, ближчою до західного світу. Адже 10 листопада депутати обласної ради вирішили вкласти в її цифровий розвиток майже 30 млн. грн. Точна цифра 29.9 млн. грн. Кошти будуть спрямовані на розвиток області в цій сфері протягом 3 років. Позитивом є те, що кошти переважно будуть виділені з обласного бюджету, а менша частина з бюджетів міст, селищ, сіл області. Детальніше про це розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє видання Терен, проект регіональної програми інформатизації, як має назву «Цифрова Тернопільщина» і розрахований на 2022-2024 рр. включно була проголосована більшістю голосів 10 листопада. 

Ідея проекту

За цим новим проектом на Тернопільщині планується створити сучасний обласний дата центр, геопортал відкритих даних. Розробники проекту ґрунтовно підійшли до розробки проекту. Вони навіть змогли порахувати і вказати в проекті кількість абонентів мережі Інтернет в області. Зокрема, в Україні на 1 жовтня 2019 р. було 27.5 млн. абонентів, а в нашій області лише трохи більше 100 тис. На 1 січня 2020 р. в Україні їх стало 28 млн. 787 тис. а в нашій області їх кількість зросла на 50% і становила 157 тис. 

В меті проекту написано про сприяння розвитку життєдіяльності області, регіону, покращення управління ним, також про модернізацію інформаційної інфраструктури, про питання безпеки, доступність цифрових сервісів для всіх громадян, зменшення корупційних ризиків в результаті користування цифровими сервісами, про комунікацію між владою та громадянами, запровадження сучасних та нових ІТ-рішень, про об’єктивну інформацію для громадян від влади та загалом про формування безпечного середовища на базі цифрових технологій. 

Куди підуть кошти

Варто сказати, що для реалізації програми розроблено 63 регіональних завдання. Планується, що за всіма вказаними вище цілями і завданнями відбудуться практичні дії. А саме буде закуплено багато нової техніки. Перш за все в районні адміністрації, де вона стара або ж її немає. Зокрема, автори проекту подають такі дані, щодо забезпеченості технікою в обласній адміністрації та районних адміністраціях. В ОДА кількість ПК 512, з них старих 139, 373 нових, 7 такі, що підлягають списанню. А районах 2173 ПК, старих 2009, нових 164, таких, що потребують списання 504.

В результаті цифрової трансформації України і Тернопільщини ми отримаємо більше цифрових послуг, створений датацентр (а отже інформація буде швидше передаватися), геопортал (а отже простіше буде шукати інформацію про послуги в певному місці та отримувати їх), подальший розвиток телеметрії та пов’язаних з цим сервісів, а головне подальше впровадження електронного документообігу в усіх органах влади. А отже, чиновникам доведеться активно попрацювати, що призвичаїтись до цих нових змін, удосконалень, навчитися новому. 

А нам, тернополянам, буде простіше жити і працювати, адже цифрові сервіси – це безпека, це зручність, це відсутність черг та можливість мати більше часу на себе. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.