Вівторок, 19 Березня, 2024

Актуальність інформаційних технологій: який стан на Тернопільщині

Місто просувається у комп’ютерній сфері для підвищення комфорту життя. Цьогоріч запровадили програму «Smart City». Що змінилося, дізнавався ternopil-future.

Тернопіль виходить на передову інформаційних технологій

«Відкрите інноваційне місто» — у 2019 році Тернопіль отримав почесне звання у галузі комп’ютерних інформаційних технологій.

На початку 2020 року працівники університетів міста у міській раді обговорювали розвиток ІТ-сфери. Завітали представники Асоціації «ІТ Україна» і Тернопільського кластеру. Вони об’єдналися задля вирішення рутинних і глобальних питань.

Розпочали впровадження комп’ютерних інновацій в освітній процес. У Тернопільській міській раді завжди шукають можливості для співпраці з різними організаціями України.

Мер Сергій Надал вважає ІТ-сектор передовим для розвитку. Саме з цієї сфери, на його погляд, походять всі інші галузі не тільки промисловості та економіки, а й державної влади і органів державного самоврядування.

Костянтин Васюк, виконавчий директор «Асоціації ІТ України» впевнений, тернопільська молодь має достатньо амбіцій для завоювання місць на ринку ІТ-сфери. Всеукраїнське об’єднання спеціалістів завжди готове реалізувати найяскравіші ідеї. Необхідно впроваджувати вивчення предметів з цієї галузі у закладах вищої освіти, у школах також.

За кошти Тернопільської міської ради закуповують техніку, впроваджують нові некомерційні проєкти.

Схожі зустрічі через карантин почали влаштовувати онлайн.

Нещодавно реалізували проєкт «Місто у смартфоні» («Smart City»)

Розумне місто, хороше місто – міжнародну ініціативу «Smart City» називають по-різному. Головна ідея полягає у використанні новітніх технологій, які спрямовуються на покращення якості життя містян. Використовують програми Microsoft, Cisco, IBM та інші. Багато процесів можна здійснити за допомогою додатка у мобільному телефоні.

Проєкт має значення для різних галузей роботи у місті. Наприклад, для транспортної системи, енергетики, медицини, суспільного життя, будівництва тощо.

За досконалого використання зменшується вартість за послуги, спрощується система, знижується кількість використаних природних ресурсів, покращуються робочі умови, поліпшується комунікація між владою і жителями.

Впроваджені технології звітують до міської ради, де спеціалісти аналізують ефективність роботи проєкту.

Схожа система вже працює у Києві, а ще у містах Єгипту та Індії. За кордоном ці проєкти спрямовані на створення інновацій у населених пунктах з нуля. Найбільше пишаються впровадженням «Міста у смартфоні» в Естонії. Громадяни мають можливість проголосувати онлайн, а ще зареєструвати дитину, оформити документи через Інтернет. У лідерах Амстердам, Нью-Йорк, Барселона, Лондон.

Щодо Тернополя, то «Місто у смартфоні» тільки набирає обертів. Жителі досі звикають до інновацій, а керівники налаштовують роботу програм. У тернопільських закладах освіти розпочали проєкти щодо впровадження ІТ-дисциплін. Тернопіль повільно, але впевнено крокує вперед.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.