З кожним роком все більше абітурієнтів обирають у вищих навчальних закладах спеціальність комп’ютерних технологій та ІТ. І це не дивно. Станом на сьогодні, ця галузь активно розвивається не тільки за кордоном, але й в Україні. А ще, великою перевагою є висока заробітна плата й можливість у подальшому професійному розвитку. Ця спеціальність стала однією з провідних в українських ВНЗ. Проте, чи можна здобути ІТ-освіту у Тернополі, а якщо так, то де саме? Далі на ternopil-future.
Де найкраще здобувати ІТ-освіту?
Комп’ютери дуже швидко увійшли в наше звичне життя. Ще кілька років тому ніхто навіть не міг би й подумати, що в майбутньому без цього гаджета неможливо буде обійтися на будь-якій роботі. З технічним прогресом прийшли й нові професії, які дуже швидко стали одними із найзатребуваніших. Сфера інформаційних технологій є однією з провідних галузей, що дуже стрімко розвивається. Через велику заробітну плату, гарні умови праці й постійну потрібність у кваліфікованих спеціалістів, багато людей цікавляться питанням “Як саме потрапити в сферу ІТ?”. Це ж питання виникає і у випускників 11 класів.
ІТ освіту в Україні здобути не важко. Ця спеціальність є однією з провідних майже кожної освітньої установи. Тим не менш, існує ще чимало курсів як онлайн, так і офлайн, які теж користуються неабиякою популярністю серед тих, хто не бажає навчатися кілька років в університетах, а отримати потрібні знання за короткий термін. Насправді, вища освіта за напрямом ІТ дуже цінується. В університетах протягом кількох років зовсім “зелені” у цій сфері набувають певних знань і навичок, яких достатньо для того, аби розпочати працювати в індустрії. Щоправда, ще чимало інформації прийдеться довідуватися самому, або ж відвідувати для цього різноманітні курси, на яких розглядатиметься все те, що є актуальним на сьогодні. На жаль, усіх знань університет просто не в змозі надати. Тому саморозвиток у цій сфері є важливою складовою кожного айтішника.
У Тернополі є кілька вищих навчальних закладів, де студенти можуть здобути ІТ-освіту. Це Західноукраїнський національний університет і Тернопільський національний технічний університет імені Пулюя. Така ж спеціальність є і у педагогічному університеті, хоч і цей напрям тут не так сильно розвинений.
Навчання ІТ у ЗУНУ
Одним із провідних вишів Тернополя, де навчають комп’ютерним інформаційним технологіями є Західноукраїнський національний університет. Його було засновано ще в 1966 році, а даний факультет є відносно новим, в освітньому закладі розпочав свою діяльність з 1994 року. За досить короткий час йому вдалося стати одним із провідних в університеті.
ФКІТ є добре відомим не тільки на території Україні, але й серед європейських країн. Це один із провідних осередків освіти у Тернополі, де займаються підготовкою фахівців у ІТ-сфері. Університет і факультет тісно співпрацюють в галузі інформаційних технологій з закордонними освітніми установами. Є можливість обміну студентів і отримання подвійного диплому. Навчання бакалаврів здійснюється у вигляді двох форм практики. Це проєктно-технологічна та переддипломна. Практичне навчання магістрів реалізовується у виробничому і переддипломному стажуванні.
Факультет комп’ютерних інформаційних технологій пишається й своїми талановитими випускниками. Деякі з них навіть стали засновниками провідних компаній у сфері ІТ. При вступі на цей факультет, абітурієнтам надається широкий перелік спеціальностей. Це “Економіка (Економічна кібербезпека)”, “Комп’ютерні науки”, “Комп’ютерна інженерія”, “Кібербезпека”, “Системний аналіз” та інші. Базою для факультету слугує навчально-лабораторний корпус № 6. Він знаходиться за адресою місто Тернопіль, вулиця Олени Теліги, 6. На цьому факультеті навчання забезпечує 191 працівник.
Своїм студентам університет гарантує цікаве студентське життя, можливість для самореалізації та цінні знання, які знадобляться у роботі в ІТ-індустрії.
Освіта в ТНТУ
Тернопільський національний технічний університет імені Івана є ще однією освітньою установою, у якій також можна здобути ІТ-освіту. Університет було засновано ще в 1960 році. Він забезпечує підготовку фахівців всіх освітніх рівнів. Також університет допомагає своїм випускникам знайти роботу завдяки ярмарці професій. Це все відбувається через центр працевлаштування. Перевагою цього навчального закладу є можливість отримання й диплому закордонної освітньої установи за спеціальністю. Ця програма працює в межах Франції, Англії та Німеччини.
При технічному університеті діє центр інформаційних технологій. До його складу увійшла Академія Cisco Systems, Сектор розробки і впровадження інформаційних систем та багато інших. Освітня програми мережевої академії Cisco при ТНТУ реалізується за 4 семестри. Їх основною метою є підготовка теорії і практики проєктування, побудови й технічного супроводу локальних і глобальних мереж. Кожен із таких семестрів є завершальним етапом навчання для отримання сертифікації ССNP.
При університеті діє факультет комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії. До його складу увійшли 3 випускові кафедри. Навчання дає можливість у подальшому розвивати свої професійні навички в ІТ-індустрії, адже освітній процес тут здійснюється за програмами провідних компаній. Він охоплює галузь комп’ютерних систем та мереж CISCO і D-Link, операційних і бізнес систем, а також інформаційно-управляючих систем ACKOH, Schneider Electric тощо.
Абітурієнти мають змогу здобувати спеціальність “Кібезбезпеки”, “Інформаційних систем і технологій”, “Системного аналізу”, “Комп’ютерної інженерії” та інші. Матеріально-технічна база освітньої установи включає в себе 18 лабораторій і класів, які забезпечені усім необхідним для проведення науково-дослідних робіт. Там знаходиться близько 130 комп’ютерів, що об’єднані в єдину локальне мережу.
Інформаційні технології в ТНПУ
Тернопільський педагогічний університет не здійснює такої підготовки ІТ-спеціалістів, як попередні ВНЗ, проте тут також є напрям інформаційних технологій. Цей вищий навчальний заклад було засновано ще в 1940 році, він є одним із найстаріших не тільки в Тернополі, але й на території усієї області.
В університеті працює кафедра інформатики та методики її навчання. Вона здійснює підготовку фахівців за такими напрямками: “Комп’ютерна інженерія( інженерія ігрових проєктів), “Комп’ютерні науки(Digital-аналітика) та середня освіта “Інформатика”. Також є можливість для студентів здобути подвійний диплом українського та європейського зразка. Ця кафедра була заснована на базі математичного аналізу ще в 1988 році.
Перевагами тут є набуття сучасних знань з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, які спираються на математичні дисципліни. При цьому будуть враховуватися й всі найновіші тенденції ІТ-індустрії. У викладацькому складі чимало працівників задіяні в ІТ-компаніях чи фірмах, тому студентам дуже корисно буде перейняти досвід кваліфікованих фахівців.
Студенти матимуть змогу під час освітнього процесу проходити стажування в ІТ-компаніях, розвивати свої бізнес-орієнтовані навички тощо. Випускники після завершення навчання у виші можуть влаштувалися на роботу прикладним або системним програмістом, адміністратором системи та бази даних, науковим співробітником, а також викладачем чи учителем навчального закладу.
Насправді, ІТ- освіта має великий спектр діяльності. Саме через те вона користується популярністю серед абітурієнтів вже не перший рік. Багато випускників без проблем знаходять роботу в цій індустрії не тільки в Україні, але й за кордоном.