П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Станцію дегазації відкриють на Тернопільщині

У с. Малашівці Зборівського району працюватиме станція дегазації. Працівники застосують змішаний вид відбору метану – горизонтальні та вертикальні свердловини. Це зроблять першими в Україні, пише ternopil-future.

За допомогою станції дегазації відкачуватимуть газ зі звалища з полігону. Потім цей газ перетворюватимуть у «зелену» електроенергію – енергію, створену із відновлювальних джерел. До останніх належать: енергія Сонця, гідроенергія, теплова енергія та усі джерела, які є на планеті. Цей крок має важливе значення для подальшої долі людства. Тому що запаси корисних копалин нині є обмеженими. Ми не знаємо, коли саме остаточно вичерпається їхня кількість. Тому люди намагаються збалансувати використання дарів природи.

Тернопільській громаді належить полігон з лінією для сортування сміття. Там знаходяться усі відходи зі звалища. До створення полігону жителі громади мали проблему зі сміттям. Відтепер вони не повинні самостійно сортувати тверді побутові відходи. Професійна техніка замінює роботу людей.

Станції дегазації будують за кошти компаній «Clear Energy». Сусідні громади теж платять гроші за те, що користуються полігоном с. Малашівці. Місцевий бюджет більше не повинен витрачати гроші на утилізацію сміття, оскільки все оплачує ТОВ «Еко-Лідер Т». У їхню роботу входить утримання, обслуговування і рекультивація. Місцева влада уклали оренду з компанією на майже 50 років.

Нині на будівництві відбувається процес буріння вертикальних свердловин. Через них відкачають метан і транспортують до газових фільтрів. Далі усе спалюватимуть. Після цієї роботи отримають потрібну електроенергію. Саме це і є кінцевий результат. Далі електроенергію направлять у загальну мережу та продаватимуть.

Екологічну проблему обіцяють вирішити найближчим часом

Сміття утилізується без хімічних речовин. Натомість в результаті процесу утворюється метан. Цей газ є шкідливим для організму людини та стану довкілля. Часто метан спричиняє пожежі. Фізіологічно велика кількість метану викликає головний біль, ускладнення центральної нервової системи. Метан легший за повітря, випаровується у просторі. Тому краще мінімізувати його викиди у атмосферу заради як здоров’я людей, так і екологічного стану.

Станція дегазації зможе виробляти природну електроенергію природніми способами, а що важливо – без шкоди екології.

Уся ця робота має значення для енергозбереження ресурсів планети, а для України є потужним кроком уперед.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.