Вівторок, 19 Березня, 2024

Будівлю Тернопільської обласної державної бібліотеки передали місту

В спадок від Радянського Союзу Тернополю та області дістався цілий ряд недобудованих об’єктів. Це зокрема, будівництво обхідної дороги навколо Теребовлі, яке розпочалося в 1987 р. Але тоді лише встигли отримати землю під дорогу, а її будівництво декілька разів припиняли через нестачу фінансування. І лише зараз є можливість побудувати цю дорогу. Вона включатиме 19,1 км дороги і 4 мостових переходів. Ще один довгобуд, який все ж завершили до 1 лютого 2019 р. це приміщення обласного архіву на вул. Карпенка. Відповідно Греко-Католицька Церква отримала приміщення Катедри, де раніше був архів. Один з останніх довгобудів – це Тернопільська обласна бібліотека, який розташований на площі Героїв Євромайдану. Розпочали будівництво будівлі ще в 1987 р. І з того часу вона готова на 85%. Але на цьому будівництво припинилося. Але ось з’явилась надія на його завершення. Про це детальніше розкаже ternopil-future.com.ua

Як повідомляє Тернопільська міська адміністрація, будівлю бібліотеки все ж передали місту.

Призначення бібліотеки

Бібліотека-довгобуд більше 30 років стояла пусткою в центрі міста. За цей час багато, що змінилося, як в плані технологій, так і функціонального бачення, призначення цієї будівлі. Коли радянські архітектори задумували цю будівлю, то вони бачили її частину радянської системи пропаганди населення. Але пройшли роки. Про Радянський Союз нагадує лише Росія своєю агресивною політикою та купка її прихильників в Україні, яких стає все менше і менше з кожним роком. А тому й по іншому можна тепер дивитися на добудову та використання екс-бібліотеки.

Рішення Кабміну

20 жовтня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв рішення передати будівлю площею 9161,4 кв.м. від Обласної адміністрації у власність Тернопільської міської територіальної громади. Причина: центральна та обласна влада не планує використовувати це приміщення і не буде добудовувати його. Мер міста Тернополя вже встиг радісно заявити про особистий вплив на ці події. Тим більше, уявіть собі ціла купа дорогоцінних метрів землі та приміщень пропадала тривалий час. Їх ніхто не використовував, не платив за них податки. А тепер місто (читай мер та його команда) зможуть використовувати цю нерухомість, як їм заманеться. Міська влада наголосила, що може самостійно добудувати споруду, покращити її технічний стан і використовувати для своїх підрозділів. Фінансування добудови буде здійснюватися з місцевого бюджету. Отже, кошти на це є. Щодо того, що там буде. Зокрема, планується розмістити ЦНАП, офіси громадських та ветеранських організацій. До речі в Тернополі часто прикриваються назвами громадських та ветеранських коли планують, щось забудувати чи отримати у власність. А тому й тут все можливо.

Отже, ще одна історія довгобудів України добігає до завершення. Сумувати за ними ніхто не буде. Навпаки так буде краще. В той же час виникають сумніви, щодо ефективного використання цієї будови ТМР. А як ви думаєте?

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.