Четвер, 2 Травня, 2024

Історія створення Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій

Останні кілька років спостерігається тенденція розвитку сфери ІТ в Україні. Ця діяльність виявилася неабияк цікавою, перш за все, представникам молодого покоління. Використання інформаційних технологій дає можливість створити сприятливі умови для розвитку економіки. Великою перевагою є і те, що завдяки їй можна швидко знизити матеріало- та енергоємність виробництв. В Україні, з початком розвитку цієї сфери діяльності, почали створювати й освітні заклади, після завершення навчання в яких можна стати провідним спеціалістом.  У подальшому вони матимуть змогу працювати у відомих ІТ-компаніях не тільки на території України, але й за кордоном. Далі на ternopil-future.

У Тернополі до сьогодні діє єдиний українсько-польський навчальний заклад, який було засновано ще у 2001 році завдяки польським і українським діячам, йдеться на офіційній сторінці освітньої установи. Він розташований на вулиці Танцорова, 51. 

Історія створення ТІСІТ

Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій, або скорочено ТІСІТ, вже 21 рік благополучно працює в місті. Його було створено ще взимку 2001 року на перших зборах українських і польських фахівців. Завдяки їх спільним зусиллям, у Тернополі вдалося заснувати перший та єдиний україно-польський навчальний заклад.

Ініціатори створення освітньої установи посіли важливе місце у життєдіяльності навчального закладу. Його ректор – український вчений та економіст, а також дійсний член Міжнародної організації інженерів електроніки Ярослав Бакушевич. Бакушевич є автором праць з інформатики й комп’ютерної техніки, а також займається дослідженням українсько-польських зовнішніх зв’язків. Іванна Бакушевич обіймає пост проректора навчального закладу. Український вчений і економіст є автором багатьох міжнародних партнерських проєктів і програм співробітництва з американськими та  польськими вищими навчальними закладами.

З 2001 року інститут було зареєстровано як самостійний заклад освіти, проте недержавної форми власності. Цікавим є те, що всі навчальні плани ТІСІТ є погодженими з планами польських вишами. Це дає можливість після здобуття освіти у Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій, продовжити навчання у польських закладах освіти за програмою “Подвійний диплом”.  Згідно цієї програми, студент може отримати 2 дипломи, тим самим розширити спектр своєї діяльності не тільки на українському, але й іноземному ринку праці. 

Переваги навчального закладу

ТІСІТ є членом багатьох закордонних і українських асоціацій, це, зокрема, Європейської асоціації міжнародної освіти, Асоціації університетів України, Української асоціації маркетингу тощо. У цьому навчальному закладі є перспектива стажування за кордоном, а також студентські обміни. Це дає можливість обмінятися своїм досвідом з іноземними фахівцями у тій чи іншій сфері. Цей навчальний заклад тісно співпрацює з багатьма вишами у Польщі, у місті Краків, Познань, Ряшів тощо.  

У ТІСІТ часто влаштовують лекції викладачі та науковців з польських, канадських і американських ВНЗ. Великою перевагою є і навчання польської мови у цьому освітньому закладі. Після чого, у студентів є можливість пройти мовну практику в Польщі. 

Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій здійснює навчання за кількома напрямками. Це “Економіка і підприємство”, “Міжнародна економіка”, “Економіка підприємства”, “Соціологія” та “Соціальна робота”. 

Викладачі й керівництво Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій завжди долучаються до міжнародних проєктів, семінарів і тренінгів. Вони тричі отримали грант міжнародних організацій завдяки своїм дослідженням і науковим роботам у різних галузевих питаннях. 

Важливими є також міжнародні конференції та семінари. На них викладацькому складу інституту вдалося розглянути важливі питання, які стосуються інформаційного суспільства, його стан і перспективи розвитку; питання з медіа, бізнесу й громадськості та багато інших. Та інформація, яка подається на наукових зібраннях, є важливим інформаційним підґрунтям у подальшій професійній діяльності. Насправді, семінари у вишах користуються великою популярністю. Їх охоче відвідують студенти, адже там завжди можна почути щось цікаве і зачерпнути багато нового для себе. Тим паче, на тих, що стосуються розвитку ІТ і цієї сфери вцілому.  З 2006 року в ТІСІТ кожного року проводять спеціальний міжвузівський семінар на тему “Новітні методи викладання економічних дисциплін”. 

Видавнича діяльність інституту

Важливою є також і видавнича діяльність Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій. У собі вона поєднує одразу дві сфери – виробничу і творчу. Що цікаво, навчальний заклад має власне видавництво, назване на честь інституту. Воно є одним із основних структурних підрозділів. 

Видавнича діяльність ТІСІТ спрямована, перш за все,  на створення літератури різного спрямування. І це не тільки та, яка необхідна студентам при вивченні дисциплін. Вона охоплює широкий спектр наукової діяльності. Та важливим є видавництво посібників, які забезпечать студентам продуктивний навчальний процес і проведення дослідницьких робіт. Це, наприклад, посібники з інформатики та комп’ютерної техніки, маркетингу, економіки тощо.

ТІСІТ вже вдалося реалізувати серії збірок на основі матеріалів з міжнародних конференцій. Також проводиться й активна перекладацька діяльність.

У яких ще навчальних закладах можна здобути ІТ-освіту?

Насправді, у Тернополі є не так багато ВНЗ, у яких студенти можуть здобувати ІТ-освіту. У багатьох із них вже давно застаріла навчальна база, тому абітурієнти змушені навчатися інформаційним технологіям у інших українських містах або у приватних закладах. Таких у Тернополі є більшість. Один із відомих факультетів Західноукраїнського національного університету – комп’ютерних та інформаційних технологій. Після його завершення є можливість обійняти посаду ІТ-керівника або консалтингової фірми, аналітика, інженера, економіста-аналітика та багато інших, які пов’язані зі сферою ІТ. 

Інформаційні технології викладають і в Тернопільському технічному університеті імені Пулюя. При цьому освітньому закладі діє центр інформаційних технологій, до складу якого увійшла Академія Cisco Systems, Сектор розробки та впровадження інформаційних систем тощо. У педагогічному університеті також проводиться підготовка за спеціальністю ІТ, зокрема, системного аналізу. Та традиційно вважають, що лише 2 вищих навчальних закладів у Тернополі готують спеціалістів у сфері ІТ.

Освіту з інформаційних технологій можна здобути не лише у Тернопільських вишах, але й у ІТ-школах. Це, наприклад, Main Academy, ІТ Академія від stfalcon.com та Crowdine Space. Насправді, у Тернополі, на жаль, ця сфера не є ще досить розвинена. Люди, які хочуть працювати у цій сфері змушені проходити навчання у містах, де ІТ активно розвивається, а оплата за такий труд є досить високою. Та це не означає, що інформаційні технології у місті зовсім “не працюють”. Так, є чимало недоліків у освітніх процесах ВНЗ і шкіл, проте з кожним роком вони намагаються покращувати свій рівень і знання, щоб після їх закінчення нові спеціалісти могли без проблем знайти роботу в українських та іноземних компаніях. Відомо, що тернополяни є дуже зацікавленими у ІТ-сфері, а значна їх частина безпосередньо задіяна у цій індустрії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.