П’ятниця, 29 Березня, 2024

Серце Кременця знову засяє

Кременець – місто на Волині, в межах Тернопільської області. Місто яке відоме з давніх-давен. За даними істориків та археологів слов’янське (тут проживали племена дулібів) поселення на місці Кременця виникло в дохристиянські часи, а саме в 8-9 ст. А тому можливо це місто – одне з найдавніших на території України. Відомою історичною пам’яткою міста є замкова гора Бона – природнє укріплення, яке протягом сотень років було бастіоном безпеки для мешканців міста, його захисників та власників. Про кам’янецький замок детальніше розповість ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє terminovo.te.ua, міський замок скоро суттєво зміниться.

Замкова гора Бона

Власне замок в Кременці було збудовано лише в 12 ст. Він спочатку був дерев’яний, мав земляні укріплення. Ширина – 65, довжина – 135 м. Але навіть такі споруди при природній підтримці (висота гори 397 метрів над рівнем моря) змогли зупинити монголо-татарську навалу в 13 ст. (1240 і 1255 рр.). Взагалі кременецький замок – це один з 3-х замків Київської Русі, які вціліли від нападу ординців. В часи польського і литовського панування замок було перебудовано, він став кам’яним. І відповідно зміцнились його оборонні укріплення. Правда в 1648 р. під час революції по скиненню польського ярма Максим Кривонос все ж зумів його взяти його після 1,5 місяців осади. Тоді замок зруйнували, щоб більше не був польським форпостом і більше не відновлювали. Залишились лише башта та мури. В часи Російської імперії в Кременці було створено Вищу Волинську гімназію, багато підприємств. А саме місто називали Волинськими Афінами

Кременець і гора Бона тепер

З Української національно-визвольної революції і до наших днів замок не відновлювався, але не переставав цікавити істориків, туристів, не байдужих громадян. А тепер завдяки їм замкову гору міста буде видно здалеку. Адже ідея її підсвітити в нічний час нарешті почала втілюватися в життя. В цей проект було вкладено 316,48 тис. грн. Кошти підуть на реконструкцію елементів благоустрою (тобто звичайного електричного освітлення замку). Кошти виділили ще влітку через депутатський соцеконом. А тепер проект Кременецько-Почаївського ДІАЗу, на фінальній стадії. Зараз підрядник, якого наймало управління архітектури, ЖКГ та земельних відносин працює, а коли завершить, то передасть для експлуатації ДІАЗу.

Нагадуємо, що ідея підсвітити гору Бона виникла в небайдужих місцевих громадян. Три роки назад їм вдалося на кілька годин підсвітити старі руїни замку. І після того, ідея підсвітити серце Кременця надовго стала їх мрією. В тепер вони близькі до її реалізації. Пока не відома чи буде світитися гора лише у вихідні дні чи в усі дні, але в будь-якому випадку – це значний крок для розвитку туристичного потенціалу Кременця і загалом Тернопільської області.

Отже, Кременець стає туристично привабливим. А зважаючи на те, що місто знаходиться на важливому і зручному автошляху Тернопіль – Луцьк, то мандрувати до нього просто і зручно. Відвідаєте Кременець після запуску замкової інсталяції?

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.