Понеділок, 29 Квітня, 2024

Варикоз: чому з’являється і чи можна запобігти

Варикозне розширення вен – розповсюджена проблема. Якщо ви також зіткнулися з нею, консультація флеболога у Тернополі стане кращим рішенням для її вирішення.

Спершу варикоз проявляється у вигляді синьо-фіолетових ліній вен, що проглядаються під шкірою ніг. Пізніше вони стають злегка випуклими, далі з’являються вузлуваті гулі, які сильно випирають з-під шкіри. У ногах може бути відчуття дискомфорту, втоми, тягнучий біль. 

Причини появи варикозу

Причина в особливостях системи кровообігу: серце штовхає кров до кінцівок, назад кров повертається вгору. Для того, щоб вона могла рухатися проти сили тяжіння, у венах є спеціальні клапани, які працюють, як перегородки, що відкриваються потоком крові і закриваються, втримуючи рідину. Якщо судини достатньо еластичні все працює без збоїв. Але якщо їм не вистачає пружності, кров’яний потік давить на клапан, і кров накопичується у ньому, розтягуючи в цьому місці судину. Ось такі накопичення крові біля клапанів і проявляються ззовні у вигляді синіх ліній та гуль. 

Варикоз може бути генетичною або набутою проблемою. Тобто виникає через спадкову низьку еластичність судин або якщо еластичність знижується, наприклад, через шкідливі звички, незбалансоване харчування чи гормональні зміни в організмі. 

Причиною може стати низька рухливість протягом дня, через роботу, на якій доводиться багато сидіти чи стояти нерухомо. У такому випадку м’язи ніг, які під час руху скорочуються і штовхають кров вгору, не виконують цієї функції, і вона рухається повільніше. 

А ще варикозне розширення вен може початися під час вагітності. Причина в збільшенні ваги та гормональних змінах в організмі. Схильні до нього і люди з зайвою вагою. Також воно часто проявляється у тих, хто регулярно піднімає важкі речі, наприклад, у важкоатлетів чи вантажників.

Профілактика варикозу

Для того, щоб запобігти появі варикозу чи, принаймні, зменшити його, варто вдатися до певних дій:

  • позбутися шкідливих звичок. Паління робить судини менш еластичними
  • більше рухатися. Навіть якщо робота пов’язана з тривалим сидіння чи стоянням, можна регулярно робити короткі перерви для того, щоб походити та зробити фізичні вправи, в яких були б задіяні м’язи ніг
  • носити комфортний одяг та взуття. Тісні штани та туфлі на високих підборах заважають нормальній циркуляції крові, тож носити їх протягом тривалого часу не варто
  • збагатити раціон. Правильне харчування забезпечує організм вітамінами та мікроелементами, необхідними для підтримання еластичності судин
  • позбутися зайвої ваги. Надмірна маса тіла шкідлива не лише для здоров’я ніг. Скинути зайві кілограми допоможе правильне харчування та фізична активність
  • влаштовувати контрастний душ для ніг. Чергування теплої та прохолодної води тонізує стінки судин, зміцнює їх.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.