Субота, 27 Квітня, 2024

Почаївський музей космонавтики: місце, яке варто відвідати

У невеликому містечку Почаїв, що на Тернопільщині, кожен може потрапити у мандрівку справжнім космосом. Для цього навіть не потрібно бути космонавтом, достатньо бути людиною, яка щиро зацікавлена, пише сайт ternopil-future.com.ua. І якщо ви саме такі, тоді це місце має вас зацікавити.

Історія

У 1959 році почав своє існування Почаївський історико-художній музей. Засновником його був Андрій Андріюк. А з 80-х років у музеї почали накопичувати перші експонати для космічної експозиції. Розпочав свою історію зал космонавтики у 1982 році і тоді він виконував ідеологічну функцію. Через те, що Радянський Союз відкидав будь-які прояви релігії, то і просвіта повинна була проводитись відповідна. На екскурсіях розповідали про досягнення науки, демонстрували космічні експонати та говорили про історію космонавтики.

Кімната космонавтики

Зазирнути у простори космосу ви можете у кімнаті космонавтики. Перше, на що звертаєш увагу – це інтер’єр. На стінах виблискують зорі, кольори переносять тебе у зовсім іншу реальність, а експонати нагадують, що ми тут на завданні – летіти в космічну експедицію. Тож, почнемо.

Спершу познайомимося з основною інформацією, тут в цьому питанні допоможуть книги, портрети, значки та картини видатних космонавтів. Ваше завдання розглянути та сфотографуватися. Популярністю для фото користується український астронавт Володимир Ляхов. Вражає красою портрет Леоніда Каденюка. В них також є його книга з автографом. Наступний крок – вивчити будову землі, адже, щоб опановувати нові території, потрібно знати все про свою. У музеї з цим познайомить макет Землі, який вмикається та світиться. У ньому представлена внутрішня будова землі, на яку ви можете поглянути в розрізі, також вас чекають гори та рівнини і навіть рух космічних хвиль на нашу планету.

Проте для справжнього польоту в космос потрібне й спеціальне обладнання. Так, в кімнаті ви можете оглянути декілька скафандрів, в тому числі і скафандр Володимира Ляхова. До речі, саме в ньому він побував у космосі у 1979 році. Щодо будови, то скафандр складається з 4 шарів, які виготовлені з різних матеріалів та слугують для різних функцій. Один шар – зовнішній – це те, що ми бачимо, а інші – внутрішні мають прогумовану та полотняну основи. Костюм є досить важким, проте захищає від радіації в космічному просторі. Саме це слугує запорукою безпеки та комфорту космонавта, адже він повинен вільно дихати, а тіло підтримувати нормальну температуру.

Наступний експонат – це, звичайно ж, місце космонавта. А оскільки ми готуємось до подорожі, про нього потрібно знати майже все. У музеї є оригінал амортизаційного крісла-катапульти. Космонавти більшість часу своєї подорожі проводять саме в ньому. Саме тому крісло має бути зручним. У ньому є ремені безпеки, якими потрібно пристібатись, та спеціальні наколінники, також є окреме відділення для того, щоб зручно вмостити голову. Космонавт займає у ньому горизонтальне положення, для своєї ж безпеки та комфорту, а також, щоб на тіло припадало менше навантаження. Для кожного створюється індивідуальне крісло.

Ну і найголовніше – це їжа. Кімната космонавтики зберігає зразки їжі, якою харчувались космонавти. Серед зразків сублімовані консерви, хліб, сік, картопляне пюре, суп та інші продукти. Всі вони у тюбиках, спеціальних баночках, пакетах. В музеї навіть є оригінал системи водозабезпечення, яку використовували космонавти. Кожен, звичайно, має індивідуальний пристрій, куди завантажується вода та при потребі подається під тиском.

А якщо вам подобаються масштабніші музейні об’єкти, то вони тут також є. У кімнаті ви знайдете макет першого штучного супутника Землі, який відтворений у повному розмірі, зможете переглянути макети орбітальних станцій, місяцехода і космічного корабля, на якому вперше у світі летіти в космос. Об’єкти вражають своїм виглядом та деталізацією.

Тому, щоб побачити космос не потрібно далеко летіти, він вже тут, на Тернопільщині. Сюди варто завітати, надихнутися художнім оформленням кімнати, дізнатись історію космонавтики та переглянути експонати, які містять у собі частинку космосу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.