На незвичайну історичну знахідку натрапили під час проведення реставрації храму Різдва Христового. Про це розповів на своїй сторінці в соціальній мережі місцевий історик Тарас Циклиняк. Повідомляє «Ternopil-future».
За словами історика, на східній стіні церкви вже давно з’явилася велика тріщина. Коли почали збивати штукатурку, побачили обриси замурованого вікна.
Варто додати, що реставрація храму стартувала ще два роки тому. Відновлювальні роботи розпочали з куполів храму, надалі планувалося реставрувати повністю дах.
Всі роботи мають завершити до кінця 2021 року. Вартість реставрації склала понад п’ять мільйонів гривень. При цьому фінансують відновлення одного з найдревніших храмів міста частково міський та обласний бюджет, а також релігійна громада за власні кошти.
В церкві замінили вікна та двері, підсилили фундамент, облаштували гідроізоляцію, вогнезахист, блискавкозахист. Наразі триває відновлення фасаду.
Цікаво, що храм Різдва Христового є однією з найбільш культових споруд Тернополя. Його збудували в 1602-1608 роках. Церкву спорудили на місці дерев’яного храму, який знищила пожежа.
Свою назву храм отримав через те, що його освячення відбулося у велике свято Різдва Христового. На щастя, руйнівні наслідки Другої світової війни оминули церкву. Першу велику реставрацію в храмі провели в 1937 році.
Найбільшою цінністю храму вважається ікона Божої Матері Тернопільської. До Першої світової війни її зберігали в церкві Воздвиження Чесного Хреста. У свій час помолитися біля неї приїжджав Богдан Хмельницький.
Між тернополянами ходять перекази, що саме ікона допомогла врятувати храм в роки Другої світової війни. Адже під час боїв за Тернопіль у квітні 1944 року сусідні з церквою вулиці перетворилися в руїни, натомість храм Різдва Христового не постраждав. З нього лише зник пам’ятник жертвам холери.