Вівторок, 19 Березня, 2024

В Тернополі запрацювала найбільша в Україні різдвяна шопка

В період новорічно-різдвяних свят тернополяни відпочивають біля ялинки, на набережній ставу, ходять в гості один до одного, а також не втрачають нагоди відвідати храм святого апостола Петра, що Алясці, щоб побачити найбільшу в Україні різдвяну шопку. Детальніше про це розповість видання ternopil-future.com.ua.

Як повідомляє Суспільне, тернопільська шопка знову ж таки буде найбільшою в Україні.

Шопка

Взагалі традиція створення шопок (різдвяний вертеп, макет вертепу) походить з Італії з 13 ст. Ідея полягає перенесенні святкування Різдва з дарування подарунків на поклоніння Ісусу. Переважно шопка зображує стайню, в якій народився Ісус, релігійних персонажів, як от Ісуса Христа, Матері Божої та святого Йосипа, також зображено будівлі, храми, краєвиди Ізраїлю, тварин, селян, пастухів, царів чи політиків. Бувають і живі шопки, де ролі виконують живі люди та тварини. Ідея шопок дуже популярна в Європі та США.

Шопка в Тернополі

В Тернополі тривалий час організовують шопки. Так, жива шопка на Театральному майдані існує вже багато років. Також встановлюють шопку в церкві святого апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого з 2005 року. Як зазначив францисканський монах брат Партеній Даць, цього року її навіть зробили ширшою, ніж торік і додали нові елементи. Ширина шопки 80 метрів, а була 60. Висота 20 метрів. Цього року в шопці є понад 1000 елементів. В цьому році шопка отримала Ноєв ковчег, рухому фігурку бджоляра, який добуває мед.

Багато допомагають тернополяни, парафіяни, які декорують шопку, шиють та виготовляють окремі її елементи. Загалом долучають понад 25 людей. Це священники та парафіяни. Так, Аліна Кійко підшивала рукавиці бджоляра. Жінка розповіла, що загалом витрачає на встановлення шопки 5 годин на день протягом кількох років. Також вона сказала, що їй подобається це робити, адже потім люди отримують задоволення від перегляду різдвяного вертепу, а отже є бажання робити такі речі й надалі.

Вже 20 років декорувати вертеп допомагає парафіянка Ольга Косович. Вона додає до фігур штучний сніг, адже вважає, що таким чином вертер буде виглядати веселішим, живописнішим.

А виготовляє фігури для шопки майстер Косма, який має 40-річний стаж в цій сфері. Він це робить за допомогою інструментів та людей. В нього получається виготовляти фігури, елементи інтер’єру, пейзажі. Деякі частини шопки рухомі, які от вода, що тече. Вона символізує рух, життя, а отже показує, шопка живе.

12-річна Дарина Гетманчук з Підволочиська вперше долучилася до створення шопки. Тут вона вкладає сіно в ясла і допомагає дорослим, адже на її думку це дасть можливість побачити пізніше результат своєї праці.

Щоб побачити шопку приходять не лише тернополяни, а й туристи з інших країн світу. Зараз вона відкрита для відвідування усіма охочими. Вона діятиме до 15 січня.

Отже, різдвяні свята дають нам можливість долучитися до всього доброго, світлого, духовного, що є в нас. А завдяки шопці, що знаходиться в церкві апостола Петра – це зробити дуже просто.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.