Понеділок, 17 Червня, 2024

Як змінилася вартість м’яса у Тернополі?

У Тернополі, які по всій Україні, збільшилася ціна на м’ясні вироби. Причиною стали зимові свята. Далі на ternopil-future.com.ua.

Чи змінилася ситуація з цінами зараз?

Фото – Галас Новини Тернополя

На Тернопільському базарі у грудні минулого року порівняно свиняча з минулим місяцем, м’ясо подорожчало на 2%. Найбільше зросла вартість на свинячу вирізку, а ще на ковбаси вищого ґатунку, сардельки і сосиски. Таку інформацію «ІНТБ» надали в головному управління статистики в Тернопільській області.

Продавці місцевого ринку поділилися «ІНТБ», що вартість свинини починається з вісімдесяти гривень. Ціна залежить від того, яку частини свині купує покупець. Втім, розповіли, що ціна після новорічно-різдвяних свят дуже зменшилася. Наприклад, один кілограм шинки до  Нового року коштував 120 гривень, а тепер вартує 95 гривень.

Продавці також зазначили «ІНТБ», що передня частина свинини коштує 90-95 гривень, а задня – 100. Кажуть, свинина дуже впала в ціні, десь на 18%. 

А от ситуація з курятиною не дуже позитивна. Ціна залишилася незмінною, переважно один кілограм  курячого м’яса обійдеться в 120 гривень, гомілки – 74, крила – 64. Індиче філе коштує 130 гривень. Продавці розповіли «ІНТБ», що до свят ціни дуже зросли. 

Самі ж тернополяни розповіли «ІНТБ», що ціни справді впали. Діляться, що ціни –нормальні, кажуть, що в районних центрах – набагато більші. Тож більшість помітили, що ціни дійсно знизили. 

Зазначається, що вартість м’яса залежить від кількох речей. Одна з таких – сезонність. Тож спеціалісти запевняють, що поки що ціни залишаться такими, як є. 

Як можуть змінюватися ціни в майбутньому?

Додамо, що радник президента України Олег Устенко розповів про можливість введення « продовольчих карток», тобто механізму, який працює в Америці. Мета таких карток – допомогти громадянам подолати кризу через збільшення цін на продукти харчування. 

Влада вже робить перші кроки в цьому напрямку, а саме йде мова про державне регулювання цін на продукти чи обмеження цін на газ для певних виробників. Зараз Нацбанк вже підвищив облікову ставку до 10%  і говорить про те, що в 2022 показник інфляції буде 7,7%.

В інтерв’ю «РБК-Україна» Олег Устенко поділився, що влада має намір підтримати найбільш незахищені категорії населення. Думають над різними варіантами. Можуть бути введені «food stamps» ( продуктові чеки) в системі «Дія», можуть бути додаткові виплати. Зараз розглядаються різні антикризові заходи.  

Наприклад, в США в 2008 році ввели  Програму пільгового придбання продуктів, якою у 2020 скористалися близько 40 мільйонів американців. Для отримання продуктової картки в Америці, сім’я повинна мати дохід менше 130% від рівня бідності, який визначає уряд. Число членів родини може бути різним, тому для різних штатів визначається по-різному. Тож межа бідності у кожному з них – різна.  

Участь у програмі можуть брати всі місцеві жителі, крім громадян, які беруть участь у страйку і незаконних мігрантів. Також потрібно, щоб людина хоча б частково працювала  не менше 20 годин на тиждень» чи була на біржі праці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.